Trump má problém nájsť si nového ministra obrany

Washington 9. januára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)

Americký prezident Donald Trump sa stretol so zložitosťami pri hľadaní novej hlavy Pentagonu. Už dvaja kandidáti odmietli jeho ponuku, informuje Politico

Na snímke Donald Trump

Podľa údajov Politico prezident USA ponúkal funkciu bývalému senátorovi a republikánovi z Arizony Jonovi Kylovi a vyslúžilému generálovi Jackovi Keanovi, ktorý často poskytuje Trumpovi rady. Keanovi ponúkali miesto hlavy Pentagonu v roku 2016, ale vtedy to tiež odmietol.

Ani Kyl ani Keane tieto informácie neokomentovali.

V súčasnej dobe bol hlavou Pentagonu menovaný prvý zástupca ministra obrany Patrick Shanahan.

Informácie o demisii bývalého ministra Jamesa Mattisa sa objavili 21. decembra. Toto rozhodnutie spájajú sa vzniknutými rozpormi s Donaldom Trumpom. Mattis bol ministrom obrany od 20. januára 2017.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj