Trump diskutoval s mexickým prezidentom o migrácii

Washington 13. decembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Jacquelyn Martin)

Americký prezident Donald Trump a jeho nový mexický kolega Andrés Manuel López Obrador diskutovali o “kladných vzťahoch” svojich krajín

Na snímke hovorkyňa Bieleho domu Sarah Huckabee Sanders

Ako informovala hovorkyňa Bieleho domu Sarah Huckabee Sanders, prezidenti spolu v stredu telefonovali a hovorili aj o “potrebe riešiť nelegálnu migráciu zo Strednej Ameriky do Spojených štátov”. Mexiko a Washington sa pokúšajú nájsť riešenie pre karavány migrantov zo Strednej Ameriky, ktorí prechádzajú cez Mexiko v nádeji, že budú môcť požiadať v USA o azyl.

S vládou Obradorovho predchodcu Enriqueho Peňa Nietu nemal Trump dobrý vzťah. Počas svojej kampane v roku 2016 Trump sľúbil, že postaví na americko-mexickej hranici múr a Mexiko zaň zaplatí. Peňa Nieto to odmietol.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj