Washington 18. mája 2019 (HSP/Roman Bednár/Foto:SITA/AP-Manuel Balce Ceneta)

V jej súčasnej forme spôsobuje americkej spoločnosti obrovské ekonomické škody. Prezident chce, aby v budúcnosti boli uprednostňovaní len vzdelaní a kvalifikovaní migranti, s dobrou znalosťou angličtiny.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Donald Trump

Zákony, ktoré určujú pravidlá migrácie sú staré viac ako 30 rokov a podľa Trumpa je bezpodmienečne nutné ich od základu zmeniť. Podľa nich môže prísť každoročne do USA legálne milión migrantov. Prezident to označuje ako reťazovú migráciu, ktorá veľmi zaťažuje americký rozpočet. Preto chce za každú cenu, aby bolo umožnené prísť do krajiny prevažne tým migrantom, ktorí majú kvalitné odborné vzdelanie.

Trump povedal, že doterajší systém migrácie diskriminuje géniov a brilantné mozgy, a to chce zmeniť. Už teraz dôrazne oznamuje „Migrant, ak chceš k nám prísť, tak musíš akceptovať všetky naše požiadavky, ktoré na teba budú kladené. A tie ti oznámime tak dôrazne, že si ich budeš dobre pamätať“.

Súčasne chce Trump výrazne obmedziť vstup do USA pre tých migrantov, ktorí majú nízku kvalifikáciu. Tak chce chrániť amerických robotníkov, ktorí pracujú v sektore s nízkymi príjmami pred konkurenciou zo zahraničia.

Demokrati samozrejme odmietajú reformu, čo sa dalo očakávať – tí odmietajú zásadne všetko, čo navrhuje Trump. Ale čo je prekvapujúce, tak pre veľkú časť Republikánov nie je navrhovaná reforma Trumpa dostatočne tvrdá. A tento postoj prekvapil dokonca aj prezidenta.

Roman Bednár

SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establIšmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj