Trump: Ak Fed zníži sadzby, USA vyhrajú obchodnú vojnu s Čínou

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Washington 14. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Evan Vucci)

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že ak americká centrálna banka (Fed) zníži úrokové sadzby, USA vyhrajú obchodnú vojnu. Trump očakáva, že ďalším krokom Číny v obchodnej vojne bude zníženie úrokových sadzieb. Preto tlačí na Fed, aby urobil to isté, čo by podľa neho viedlo k jasnému víťazstvu USA. “Koniec hry, my vyhráme,” napísal na Twitteri

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Donald Trump

Obchodný spor medzi Washingtonom a Pekingom sa vyostril minulý týždeň. USA v piatok (10. 5.) zvýšili clá na čínsky import v hodnote 200 miliárd USD (177,86 miliardy eur) z 10 % na 25 %. Čína v pondelok (13. 5.) zareagovala odvetnými clami na tovary v USA v hodnote 60 miliárd USD.

To vyvolalo volatilitu na trhoch, keďže panuje neistota týkajúca sa ďalšieho smerovania rokovaní medzi oboma krajinami. Investori už nepočítajú s rýchlym riešením obchodného sporu. (1 EUR = 1,1245 USD)


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj