Bratislava 14. februára 2020 (HSP/Foto:SITA-Viktor Zamborský)

Zúrivý útok liberálno-extrémistickej úderky na predvolebný míting Ľudovej strany Ľudovej strany Naše Slovensko v Trnave nebol iba zúfalým pokusom potlačiť Ústavou garantované zhromažďovacie právo slovenských občanov, ale hlavne temnou predzvesťou toho, ako chcú progresívni liberáli po voľbách naložiť so svojimi oponentmi v prípade, že sa im podarí uzurpovať moc na Slovensku

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Michal Truban

Bolo by naivné predpokladať, že liberálni extrémisti ukoja svoje ego tým, že trafia kandidáta ĽSNS Milana Mazureka kameňom do hlavy, ako sa o to pokúšali v Trnave. O ich skutočných zámeroch oveľa viac napovedá jeden z plagátov, ktorým sa Trubanovi prívrženci Progresívneho Slovenska/Spolu snažili zastrašiť účastníkov legitímneho predvolebného mítingu ĽSNS v Trnave. Plagát „Skončíte ako Tiso“ indikuje, že cieľom liberálnych extrémistov nie je iba potlačenie zhromažďovacieho práva inak zmýšľajúcich občanov, ale ich priama fyzická likvidácia. Predčasné prezradenie skutočných plánov však nebolo súčasťou liberálneho scenára, takže škaredú vizitku liberálneho stáda musel žehliť rovno líder PS/Spolu Michal Truban, ktorý sa od sloganu „Skončíte ako Tiso“ alibisticky dištancoval s tým, že aj jemu sa takýto plagát zdá neadekvátny.

Podobnou útlocitnosťou v žiadnom prípade netrpí iný militantný liberál Ondrej Dostál, ktorý na svojom pláne dezinficácie politických oponentov nielen trvá, ale svoju živočíšnu nenávisť voči škodlivému hmyzu stelesnenému Andrejom Dankom (šváb), Robertom Ficom (pásavka zemiaková) a Mariánom Kotlebom (kliešť) ešte vystupňoval. Kandidát liberálnej SaS Ondrej Dostál vysvetlil, že jeho kampaň na likvidáciu škodlivého hmyzu z kandidátky SNS, Smeru a ĽSNS nie je samoúčelná, ale má za cieľ pošpiniť aj bližšie nešpecifikovaný indoeurópsky národ, pričom upriamil pozornosť na farebnú odlišnosť rusa a švába.

Andrej Danko vraj nie je na predvolebnom plagáte SaS zobrazený ako šváb, ale ako rus domový. Vzhľadom na to, že latinský názov rusa domového je  Blattela germanica, nie je úplne jasné, či chcel Ondrej Dostál viac zhanobiť a pošpiniť Rusov (rus domový), alebo Nemcov (Blattela germanica)? Ondrej Dostál sa k tejto otázke priamo nevyjadril, namiesto toho odporučil predmetnú otázku adresovať predsedovi ruskej Štátnej dumy Vjačeslavovi Volodinovi. Nevedno, čo má Vjačeslav Volodin s Dostálovými myšlienkovými pochodmi, menej zorientovaným voličom však Ondrej Dostál pripomenul , že rus (nie šváb) s Dankovou tvárou má predsa výložky, v ruke drží diplom a opiera sa o stožiar s ruskou vlajkou. Z toho predsa musí aj menej inteligentný jedinec pochopiť, že skrytým zámerom volebnej kampane SaS nebolo hanobenie Germánov, ale Rusov.

Na základe tejto sofistikovanej interpretácie je naozaj ťažké posúdiť, či by kandidáta SaS Ondreja Dostála a jeho komplicov mala riešiť NAKA  pre dôvodné podozrenie z hanobenia národa, alebo či by sa ich diagnózou mala zaoberať skôr Pinelova psychiatrická klinika na Cajle.

Gabriel Gačko

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj