Bratislava 20. decembra 2019 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Členovia PS/Spolu sa na čele s lídrom Michalom Trubanom vybrali do Richnavy, kde tento týždeň školáci z osady brutálne zaútočili na staršiu pani. Liberáli sa tu chcú stretnúť s miestnymi a so starostom. V obci je na sobotu 21. decembra naplánované aj vystúpenie politikov z ĽSNS

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke predseda PS Michal Truban

Truban vo videu hovorí, že sa do Richnavy vybrali aby zistili ako môžu pomôcť teraz a neskôr systematicky. „Nemôžme tento priestor nechávať iba extrémistom a fašistom, ale musíme aj my ukázať, že sa tieto ťažké a zložité problémy dajú riešiť iba tvrdou a poriadnou prácou a nie populizmom a nenávisťou.“

Situácia je podľa Trubana, ktorý násilie odsudzujem bez ohľadu na to, kto je páchateľom, výsledkom „mega zlyhania“ štátu pri riešení tejto problematiky.

„Kotlebovci sa priživujú na nešťastí a chystajú sa tam napochodovať. Preto ideme dnes do Richnavy my. Nemienime dopustiť, aby extrémisti a fašisti robili dojem, že sú jediní, komu na ľuďoch záleží. Vieme, že oni žiadne riešenia neprinášajú. Našou úlohou je presvedčiť ľudí, že problémy vieme a musíme riešiť bez nenávisti,“ píše líder PS/Spolu v statuse pod videom.

V Richnave v stredu školáci z osady brutálne napadli staršiu ženu. Okradli ju, zbili a zhodili z mosta. „13-ročný Erik ženu sotil a tá spadla. Potom ju 14-ročný Jaroslav zas sotil, poskákal jej po ruke, a žena spadla z mosta z 3 metrovej výšky. Potom jej poskákal po ležiacom tele. Okradli ju. Ušli, no vrátili sa. Či náhodou ešte niečo nezabudli. Učebnicový príklad brutality,“ popísala priebeh útoku polícia, ktorá v tomto prípade obmedzila na osobnej slobode 4 osoby. Jeden z nich bol obvinený s podnetom na väzbu.

Progresívci chcú byť na mieste skôr ako ĽSNS

Predstavitelia parlamentného hnutia ĽSNS vo štvrtok informovali o stretnutí s občanmi v Richnave, ktoré si naplánovali na sobotu 21. decembra.

Stretnutie sa má uskutočniť v sobotu o 14:00 pred miestnou základnou školou. Kotlebovci chcú na mieste hovoriť o bezpečnostnej situácii.

Kotleba vo Važci

Marian Kotleba navštívil v stredu obec Važec, kde došlo 11. decembra k brutálnej bitke mladého hasiča, ktorý sa snažil vyhnúť fyzickej konfrontácii s početnou skupinou miestnych osadníkov, pričom sa zúčastnil mimoriadného zastupiteľstva v obci.

Kotleba na tomto zasadnutí s občanmi diskutoval aj spolu so starostom, či policajným riaditeľom miestnej poriadkovej polície.

Hneď v úvode Kotleba ozrejmil, že túto situáciu neberie ako spolitizovanie:

„Ja tu nie som dnes, ako predseda našej politickej strany. Ja som tu dnes, ako člen výboru pre obranu a bezpečnosť Národnej rady Slovenskej republiky, ktorý keď videl to video, tak nemohol ostať sedieť doma a povedať, že je to bežná situácia. To nebol útok! To bol pokus o zlynčovanie človeka!“

Počas vystúpenia sa Kotlebovi posťažovali občania, že situácia v dedine je neúnosná. Jeden z nich sa priznal, že zvlášť s rómskymi deťmi je obrovský problém a nikto to už ani nemôže kritizovať.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj