Zlaté Moravce 13. decembra 2018 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)

Katolícky kňaz o. Marian Kuffa predniesol v rámci iniciatívy Slovenský dohovor za rodinu ďalšie homílie, v ktorých upozorňoval na nebezpečenstvo gender ideológie a Istambulského dohovoru

Na snímke o. Marian Kuffa

Gender ideológia je podľa slov Kuffu ukrytá “ako granát v sanitke“. “Istambulský dohovor – právnický dokument – skrýva v sebe nebezpečnú ideológiu gender.” Dodáva, že je to ako sanitka, v ktorej je odistený granát, smerujúca presne proti rodine. “Rozbíja rodiny a to je diabolské.”

Následne pre ilustráciu Kuffa ponúkol ešte jedno prirovnanie. “Predstave si džús – normálne zabalený, v obchode. Na obale je napísané multivitamín, Má to samé vitamíny – paráda. Všetko je pravda, čo tam je napísané, ale čo je tam diabolské – v tom dvojlitrovom džúse, je jedna tobolka smrtiaceho jedu.” Taký je podľa slov kňaza Kuffu Istanbulský dohovor.

Vyzdvihujú vitamíny, sú tam aj dobré veci, ale o smrtiacom jede nepovedia našim deťom. A ty, otec, mama… zoberieš džús deťom a keď ho neskontroluješ, čím kŕmiš svoje deti, zapríčiníš morálnu smrť svojho syna, svojej dcéry. To je diabolské.”

Kuffa ozrejmil aj to, že keď bývalý predseda vlády SR Robert Fico chcel Istanbulský dohovor pozmeniť a vyňať z neho ideológiu gender – “precediť džús s jednom cez sitko” – tak autori dokumentu s tým nesúhlasili, aj keď z pôvodného textu by ostalo 90 % dobrých vecí. “Tu sa vyzradila podlosť genderistov, že im vôbec nešlo o tie dobré veci – o tie vitamíny – ale práve o tú gender ideológiu vo vnútri.”

Istanbulský dohovor podľa Kuffu pripomína aj trójskeho koňa. “Veď navonok tam nič zlé nie je. Prečítajte si ho, ako je napísaný, zákerne, hmlisto… Hovoria, že sa môžeme vyjadriť, že môžeme mať námietky, ale to je len polovica pravdy. Môžeme mať námietky k hlúpostiam, ale k ideológii gender nesmieme mať výhrady,” povedal s tým, že ideológia gender je schovaná v tom trójskom koňovi. “Je tam pribetónovaná. Toho, čo zabíja, čo je vo vnútri sa nesmie dotknúť nikto.”

Kuffa otvorene vyhlásil, že tohto “trójskeho koňa” na Slovensko pritiahla v roku 2011 bývalá ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská a jej štátny tajomník.

Dodal, že sám čítal dohovor niekoľkokrát, ale keby mu s výkladom nepomohli právnici, tak ani nezbadá niektoré problematické pasáže.