Bratislava 9. decembra 2019 (HSP/Foto:Facebook)

V nedeľnej relácii O 5 minút 12 mal pôvodne vystúpiť spoločne s Alojzom Hlinom, Mariánom Kotlebom a Tomášom Drukerom aj líder hnutia OĽANO Igor Matovič. Vzhľadom na jeho chrípkové ochorenie OĽaNO RTVS požiadalo o možnosť vystúpenia náhradníka, ktorým bol Eduard Heger, predseda poslaneckého klubu a člen predsedníctva OĽANO. Hlina to však razantne odmietol. Svoju verziu celej situácie neskôr na sociálnej sieti vo videu vysvetlil Matovič, Hlina aj Heger

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Alojz Hlina a Igor Matovič

Matovič vo videu natočenom na balkóne uviedol, že sa tešil na diskusiu s Druckerom, Hlinom a Kotlebom. Večer pred tým sa ale začal cítiť zle a mal pocit, že niečo na neho „lezie“, a preto sa rozhodol požiadať predsedu poslaneckého klubu OĽaNO Eduarda Hegera, aby ho v relácii zastúpil, s čím súhlasila RTVS a nakoniec aj Kotleba.

„Potom prišiel na poslednú chvíľu Alojz Hlina, predseda Kresťanského demokratického hnutia. Úplne arogantným spôsobom povedal v RTVS, teda organizátorom, že v žiadnom prípade nesúhlasí, aby tam Edo bol miesto mňa,“ popísal priebeh pred natáčaním Matovič. Vraj si aj on mohol niečo vymyslieť a poslať miesto seba podpredsedu.

„Je mi to veľmi ľúto Lojzo, takto sa nespráva človek, takto sa nespráva kresťan a dupľom sa takto nemôže správať predseda Kresťansko demokratického hnutia,“  uviedol Matovič podľa ktorého, Hlina svojim postojom síce získal na úkor ich hnutia pár minút v relácii navyše, zároveň však okrátil demokratickú opozíciu o to, aby mohla konfrontovať Druckera a Kotlebu.

„Je to sebecké, arogantné a egomaniacké a mrzí ma to, že takýmto správaním, takýmito krokmi, opakovane, opakovane ubližuješ a potápaš KDH,“ dodal na záver.

Odkaz z tiež z balkóna

Šéf KDH Alojz Hlina na toto video v zápätí reagoval a rovnako ako Matovič, aj on svoj videoodkaz natočil na balkóne. V úvode videa podčiarkol, že Kotlebovi chcel povedať, „to, čo som mal na srdci, a možno som to povedal aj za niekoho iného“.

Potom vysvetlil svoj pohľad na celú situáciu: „Jediné čo som povedal, že na chrípku je Coldrex a dá sa kúpiť v lekárni.“

Preto nerozumie tomu, prečo Matovič natočil video aké natočil a to navyše s chrípkou na balkóne v decembri. „Trochu ma to mrzí, lebo zase sa vyrába veda z niečoho.“

Hlina tiež upozornil na to, že sa Igor Matovič už raz nezúčastnil ich spoločnej diskusie a je len otázne, či sa zúčastní tej ďalšej. „Je mi to jedno. Ak je chorý, tak mu prajem skoré uzdravenie. Ale ak je chorý, tak mu odporúčam, že nech nerobí videá na balkóne v decembri, ale nech je pod perinou a nech sa potí s acylpyrínom.“

V závere ešte dodal, že toto nie je zápas a mali by sa sústrediť na to aby porazili Smer a kotlebovcov.

Aj Heger vystúpil na balkóne

Video z balkóna, s vysvetlením ako to bolo, neskôr zverejnil aj Eduard Heger, ktorého Matoviča požiadal, aby ho v diskusnej relácii zastúpil.

„Pána Hlinu som stretol v maskérni. tak som mu oznámil, že tam budem namiesto Igora Matoviča, ktorý je chorý a cíti sa naozaj veľmi zle. Áno, pán Hlina spomenul, že na chrípku je Coldrex, na čo som mu zareagoval, že Igor sa naozaj cíti veľmi zle a že si nemyslím, že by mu Coldrex pomohol,“  opísal Heger situáciu v štúdiu.

Neskôr, keď už šiel pripravený do štúdia, prišiel k nemu produkčný relácie a oznámil mu, že sa nemôže zúčastniť diskusie, keďže s tým Hlina nesúhlasí. Hoci mu to bolo ľúto, pozdravil pri odchode Hlinu a zavolal Matovičovi, čo sa stalo.

„Na druhej strane musím povedať, že som rešpektoval názor pána Hlinu aj keď teda ma to sklamalo. Mrzí ma trošku, že mi nedal šancu lebo si myslím, že spolu by sme zastúpili veľmi dobre tú demokratickú opozíciu. Verím, že pre budúcnosť sa budeme vedieť nad takéto niečo povzniesť a budeme vedieť absolvovať diskusie aj keď niekto ochorie,” uzatvára video Heger.

Tatiana Stará

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj