Bratislava 9. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)

Návrhom rozpočtu verejnej správy na najbližšie roky z dielne Ministerstva financií (MF) SR by sa mala už v pondelok (14. 10.) zaoberať Hospodárska a sociálna rada SR. Štátny tajomník MF SR Radko Kuruc uviedol, že zástupcovia tripartity dostanú návrh rozpočtu v predstihu vo štvrtok (10. 10)

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke štátny tajomník Ministerstva financií SR Radko Kuruc

“Máme termín, ktorý budeme rešpektovať. Vláda do 15. októbra musí predložiť rozpočet do parlamentu. Tak sa aj stane,” podotkol Kuruc. V súvislosti s koaličnými návrhmi zákonov uviedol, že rezort financií komunikoval s jednotlivými predkladateľmi. “Veríme, že ten proces bude jednoduchý,” doplnil Kuruc.

Rezort financií navrhuje zvýšiť spotrebnú daň z tabaku, za čo si vyslúžil kritiku najmä od koaličnej SNS, ktorá sa vyjadrila, že tento návrh zablokuje. “Sú to politické rokovania, odpoveď by som nechal na niekoho iného,” podotkol Kuruc v súvislosti s tým, či sú rokovania o tejto problematike uzatvorené.

MF SR pri príprave rozpočtu prihliada aj na daňovú prognózu a makroprognózu. V tomto roku očakáva horší výber daní a odvodov, v nasledujúcich rokoch by mal byť výpadok výrazne horší. Minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD) už v septembri avizoval, že prepad má negatívny vplyv aj na pripravovaný rozpočet.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj