Berlín 14. máj 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/DPA-Lino Mirgeler)

Traja ľudia, ktorých našli v sobotu mŕtvych po zásahu kušou v jednej z izieb penziónu v nemeckom meste Passau, boli podľa polície fanúšikmi stredovekých rekonštrukcií a ich smrť mohla byť výsledkom samovražedného paktu. S odvolaním sa na vyhlásenia vyšetrovateľov o tom v utorok informovala agentúra AFP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke penzión v meste Passau v spolkovej krajine Bavorsko, v ktorom sa našli telá troch ľudí

Polícia uviedla, že v izbe boli nájdené závety muža a ženy, ktorých telá sa našli v posteli držiac sa za ruky, pričom na žiadnej z troch obetí neboli zistené stopy po boji či snahe brániť sa.

Z výsledkov pitvy vyplýva, že muža menom Torsten W. (53) a ženu Kerstin E. (33), ktorých našli v posteli, zasiahli šípky z kuše do srdca a do hlavy.

Druhú ženu – 30-ročnú Farinu C. -, ktorej telo objavili na zemi v kaluži krvi, zase usmrtil zásah do hrdla.

Miestna prokuratúra v tejto súvislosti vyhlásila, že prípad vyšetruje ako “vraždu na žiadosť obete a samovraždu”, pričom Farina C. podľa predbežnej vyšetrovacej verzie najprv zastrelila pár a následne aj seba.

Podľa denníka Bild mali všetky tri osoby spoločnú záľubu v stredovekých rekonštrukciách, pričom Torsten W. vlastnil v posledných piatich mesiacoch obchod s názvom Milites Conductius, v ktorom predával stredoveké zbrane, zástavy, oblečenie a medovinu. Na rukách mal podľa Bildu vytetované alchymistické symboly.

Mníchovský denník Merkur Daily zasa informoval o tom, že Farina C., ktorá pracovala ako manažérka pekárne, mala “záľubu v komunite venujúcej sa rekonštrukciám stredoveku, ako aj v stredovekých trhoch so žonglérmi a rytierskymi turnajmi”.

V pondelok polícia objavila v byte Fariny C. v meste Wittingen v spolkovej krajine Dolné Sasko aj mŕtvoly ďalších dvoch žien. Jedna z nich – 35-ročná učiteľka na základnej škole – bola životnou partnerkou majiteľky bytu. Na mieste sa však nenachádzali nijaké kuše ani šípky. Ani v danom prípade polícia neobjavila stopy násilia.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj