Bratislava 25. mája 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR – Pavel Neubauer)

Hlavný tréner ruského hokejového mužstva Ilja Vorobjov okomentoval výrok novinárky The New York Times Julie Robenhymerové, ktorá označila za “absurdné” hru hokejovej reprezentácie Ruskej federácie v stretnutí s tímom USA

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke vpravo tréner Ruska Ilja Vorobjov

“Slová americkej novinárky? Prečítali sme to a ideme ďalej. V duchu sme sa zasmiali,” citujú trénera ruského mužstvá noviny Sport Express.

23. mája zvíťazili Rusi nad Američanmi 4:3 vo štvrťfinále hokejového MS. V semifinále sa stretne mužstvo RF s reprezentáciou Fínska. Stretnutie v Bratislave v sobotu 25. mája sa začne v 15.15 SEČ.

Keď neskôr komentovala stretnutie Rusko-USA, novinárka The New York Times Julie Robenhymerová vyhlásila, že Američania boli prví, kto dokázal urobiť Rusom na MS problémy, a spôsob hry tímu RF označila za “absurdný”.

“Najskôr hokejisti obrovskou rýchlosťou prenikajú do zóny súpera a potom letia späť. Hovoríme tomu ľahká atletika. Blashillovi chlapci sa snažili im v tom zabrániť,” povedala novinárka v interview pre RT.

Vorobjov zo svojej strany nevenoval výroku predstaviteľky amerických novín veľkú pozornosť, pretože sa teraz sústredí na stretnutie s Fínmi. Podľa jeho slov hrajú súperi veľmi zladene – “ako fínske hodinky” a budú sa pravdepodobne “brániť a čakať na protiútok”.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj