Bratislava 27. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Hráči AS Trenčín a FK Poprad sa už tento týždeň pobijú o účasť medzi slovenskou futbalovou elitou pre ročník 2019/2020. Iba jeden z týchto tímov môže získať poslednú miestenku vo Fortuna lige v ďalšej sezóne. Tím spod Čákovho hradu chce odčiniť nevydarenú sezónu, v ktorej obsadil predposledné 11. miesto a vyhnúť sa účasti v II. lige, v ktorej pôsobil ešte v sezóne 2010/2011.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke uprostred Stanislav Šesták

“Pre všetkých ligových účastníkov sa sezóna skončila, pre nás sa začala. Čakajú nás dva barážové zápasy, na ktoré sa musíme dôsledne pripraviť. V poslednom ligovom zápase proti FC Spartak Trnava (0:0) sme mali náznaky zlepšenia, čo, žiaľ, neprinieslo tri body. Verím však, že máme na to byť ešte lepší a zvládnuť baráž,” povedal k blížiacemu sa dvojzápasu tréner Trenčanov Ivan Galád, ktorý prebral mužstvo tri kolá pred koncom nadstavbovej časti v boji o záchranu.

Náročná misia čaká FK Poprad, ktorý si chce premiérovo zahrať medzi slovenskou ligovou elitou. V II. lige skončil po 30 odohraných zápasoch s 58 bodmi na 2. mieste, v poslednom kole prehral doma 0:1 s FC Petržalka. “Musíme hrať lepšie v defenzíve, lebo vieme o kvalite súpera, čo sa týka útočnej fázy hry. Favoritom sú oni, my môžeme len prekvapiť,” hovoril po zápase s Petržalkou tréner Popradu Marek Petruš.

Špeciálny náboj bude mať tento dvojzápas pre útočníka “Podtatrancov” a bývalého reprezentanta SR Stanislava Šestáka, ktorý avizoval po skončení sezóny koniec kariéry. “Musíme zabojovať, ale ten zápas si chceme aj užiť. Trenčín bol dlhý čas v kríze. Sú favoriti, oni musia tvoriť, my môžeme hrať zo zabezpečenej obrany. Uvidíme, ako to dopadne,” povedal Šesták pre klubový web.

Barážové zápasy medzi predposledným tímom Fortuna ligy v sezóne 2018/2019 AS Trenčín a mužstvom na druhej priečke v II. lige FK Poprad odštartujú už v utorok 28. mája v Poprade (19.00), odveta je na programe v sobotu 1. júna v Žiline (17.00).

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj