Bratislava 31. januára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR–Dano Veselský)

Primátor Kráľovského Chlmca Karol Pataky, ktorý zároveň pod číslom 20 kandiduje do februárových parlamentných volieb za vládnu stranu Most-Híd, využil svoj decembrový príhovor na celej prvej strane mestských novín na kampaň pre svoju stranu. Upozornila na to na sociálnej sieti mimovládna organizácia Transparency International Slovensko (TIS)

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Karol Pataky

„Nemôžeme však poprieť, že podobné úspechy by sa nám sotva podarilo dosiahnuť bez podpory ľudí, predstaviteľov takej strany, ktorí v našej vláde zastávajú dôležité miesta. A ktorí nielen slovami, ale aj činmi dokázali, že rodný kraj je pre nich dôležitý. Chcel by som vám pripomenúť, že najdôležitejšou spoločenskou udalosťou v nastávajúcom období budú parlamentné voľby. Ja si za týmto tvrdením stojím, lebo práve tu sa rozhodne, či budú mať občania žijúci v našom meste zástupcu v parlamente, ktorý by sa v pravú chvíľu ozval v ich záujme. Preto vás prosím, aby ste si vo chvíli, keď si budete plniť občiansku povinnosť a pristúpite k volebným urnám, dobre rozvážili, komu dáte svoj hlas. Svoju dôveru vložte do rúk tým, ktorí už svojimi činmi dokázali, že si ju zaslúžia. Dajte svoj hlas ľuďom, ktorí už niesli a naďalej unesú ťarchu budúcich rozhodnutí! Veď je to v záujme nás všetkých!“ napísal podľa TIS Pataky v novinách.

TIS ďalej priblížila, že Pataky priamo Most-Híd nemenoval. Okrem primátora je na aktuálnej kandidátke Mostu aj viceprimátor Jozef Želinský a mestský poslanec Peter Pandy. Most-Híd má v zastupiteľstve mesta Kráľovský Chlmec väčšinu. Zvyšok tvoria nezávislí poslanci. Žiadna iná politická strana okrem Mostu sa do zastupiteľstva v minulých voľbách nedostala.

„Primátorov príhovor tvoril takmer celú prvú stranu novín financovaných mestom, ktoré sa bezplatne distribuujú do domácností v tomto východoslovenskom meste so 7 500 obyvateľmi. Noviny s príhovorom zdieľala aj oficiálna webová aj facebooková stránka mesta,“ uviedla mimovládka. Karol Pataky tento týždeň daroval Mostu na kampaň 10-tisíc eur. V roku 2017 bol kandidátom strany na košického župana, nakoniec skončil tretí.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj