Paríž 30. mája 2019 (HSP/Foto:Pixabay)

Vodič zájazdového autobusu v utorok v centre Paríža zámerne rozdrvil autobusom šoféra auta, s ktorým sa predtým po zrážke pohádal. Muž bol na mieste mŕtvy. Vodič autobusu je vo väzbe pre podozrenie z vraždy. Informuje Daily Mail

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

K incidentu došlo utorok popoludní pri rieke Seine, oproti múzeu Louvre.

Predpokladá sa, že 56-ročná obeť  zomrela okamžite. Krátko po čine bol 46-ročný vodič autobusu zatknutý za „úmyselnú vraždu“.

„Automobil bol zasiahnutý zozadu preplneným turistickým autobusom a dvaja zúčastnení vodiči sa pustili do hádky,“ informovali vyšetrovatelia. “Škoda nebola veľká, ale vodič auta vystúpil na cestu a pristúpil k vodičovmu bočnému oknu.”

Podľa očitých svedkov došlo po nehode k roztržke, po ktorej sa situácia ešte viac vyostrila. Vodič potom znovu naštartoval autobus a prudko ztočil vozidlo doľava tak, že vodiča auta rozdrvil o vedľa stojace vozidlo.

Vodič autobusu je podozrivý z úmyselne plánovanej vraždy a za tento skutok mu hrozí až 30 rokov väzenia. Krvné testy ukázali, že ani jeden z vodičov nebol pod vplyvom alkoholu.

Cestujúcim bola poskytnutá psychologická pomoc. Mnoho z nich bolo totiž traumatizovaných.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj