Bratislava 15. júla 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Poslanec Smeru-SD Erik Tomáš vo svojom statuse pripomenul, že šéf Spolu Miroslav Beblavý ešte nedávno vyhlasoval, že chce byť lídrom kandidátky dvojkoalície PS/Spolu, no teraz to vzdal. Novinár Martin Daňo v súvislosti Michalom Trubanom tiež uviedol, že mladík premiérom je startupový projekt na ohlúpnutie národa a vzbudenie falošných nádejí

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke vľavo predseda politického hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban a vpravo predseda SPOLU – občianska demokracia Miroslav Beblavý

“Pochopil, že ani tie najlepšie šminky nedokážu namaľovať novú tvár,” upozornil Tomáš.

Tomáš to uviedol v súvislosti s tým, že Beblavý nie je žiadny nový politik. “V politike pôsobí 15 rokov a vystriedal už tri strany. Predtým bol členom SDKÚ a Siete. V prvej si nevšímal Gorilu, ktorá sedela strane na ramenách, v druhej toleroval očividné nekalé financovanie volebnej kampane. Takže aj tá jeho hra na slušnosť a principiálnosť je falošná.”

“Zdá sa, že Beblavý si všetky svoje slabiny uvedomil a miesto lídra radšej prenechal Trubanovi. Ale ani to nie je žiadna výhra. Ide o neskúseného politika, ktorý navyše v minulosti vyhlásil, že nízkopríjmoví ľudia by nemali mať právo voliť, lebo len bohatí vedia ako funguje svet. Áno čítate dobre! No a tento pán ašpiruje rovno na post slovenského premiéra. Minimálne o tom sebavedome rozpráva. Stopy po nejakej pokore by ste hľadali márne. Veľkohubé rozdeľovanie funkcií pri ňom ale nekončí. Tu svoju si už našlo aj jeho dvojča Beblavý a to rovno post ministra financií.”

Podľa Tomáša to je zo strany progresívcov veľmi neúctivé až arogantné k voličom  – “deliť si posty bez toho, aby boli známe výsledky volieb”. “A po druhé ak by sa naozaj Truban so svojím povýšeneckým postojom k chudobnejším a slabším stal premiérom a Beblavý, ktorý asistoval v minulosti ako štátny tajomník Kaníkovi pri demontáži sociálnych istôt ministrom financií, tak mám vážne obavy o sociálny štandard ľudí, ktorý sme za posledné roky dosiahli…,” upozornil na záver poslanec Tomáš.

Progresívne startupové Slovensko

Ku krokom progresívcov z posledných dní sa vyjadril aj investigatívny novinár Martin Daňo, ktorý hovorí o tom, že nasadzovanie mladých nových tvári do politiky je zámernou technikou.

“Nenechajte sa ohlúpnuť. Žena prezidentka, mladík premiér – toto je startupový projekt na ohlúpnutie národa a vzbudenie falošných nádejí – nič viac, ” uviedol Martin Daňo.

Čo zahraničná cesta, to je jasnejšie za koho záujmy pani prezidentka kope

Kritika sa zniesla aj na súčasnú hlavu štátu Zuzanu Čaputovú. Anna Belousovová uviedla, že diplomatické kroky bývalej podpredsedníčky Progresívneho Slovenska spôsobujú skôr zhoršovanie bilaterálnych vzťahov s inými krajinami, v tomto prípade s Maďarskom.

Belousovová v príspevku na Facebooku pripomenula, že prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá je zároveň predstaviteľkou liberálnej demokracie na svojej oficiálnej návšteve Maďarska kritizovala premiéra Viktora Orbána.

“Čo zahraničná cesta, to je jasnejšie za koho záujmy pani prezidentka kope. Okrem Česka, aj v Maďarsku v rozpore s elementárnou slušnosťou a diplomatickým protokolom hrubo a hlúpo zasahuje do vnútorných záležitostí štátu, nerešpektuje základný princíp demokracie, že svojich politických predstaviteľov si každý národ vyberá sám.”

Podľa Anny Belousovovej, zvlášť Čaputovej hodnotenie Orbána vyzerá veľmi neokrôchane až hlúpo, “pretože na rozdiel od nej Viktor Orbán vyhral voľby dvojtretinovou väčšinou, čo je viac ako 60%”. “A ona získala len podporu 24 percent voličov!” Podotkla Belousovová.

“Takže jej “múdre ” hodnotenia a súdy počas zahraničných ciest sú skôr hanbou Slovenska a zhoršujú naše vzťahy so susedmi vo V4. A možno práve to je jeden z cieľov jej nevhodného správania,” myslí si bývalá politička.

Jaroslav Zajac

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj