Košice 9. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Palkovič)

Vo farbách slovenskej hokejovej reprezentácia absolvuje už piate majstrovstvá sveta útočník Tomáš Tatar, ktorý od leta 2009 pôsobí v zámorí. Na svojom konte má striebro z Helsínk 2012, predstavil sa aj na ZOH 2014 v Soči. Dvadsaťosemročný krídelník si po sezóne v Montreale Canadiens v NHL krátko oddýchol a aktuálne si užíva okamihy v národnom tíme

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke hokejový útočník Tomáš Tatar

V generálke Slovákov na domáci svetový šampionát (10. – 26. mája v Bratislave a Košiciach) sa pri triumfe nad Nórmi (3:2 pp) prezentoval michalovskému publiku dvoma asistenciami. “Zvíťaziť v utorok v Michalovciach bolo dôležité na pohodičku v kabíne. Nóri boli nepríjemní, my sme nevyužili naše šance. Pred MS ešte musíme potrénovať presilovky, pretože práve tie rozhodujú zápasy,” rozhovoril sa odchovanec hokeja v Dubnici nad Váhom.

Práve ilavský rodák by mal byť súčasťou údernej prvej formácie slovenského výberu na MS. Očakávajú sa od neho predovšetkým góly, v tomto súťažnom ročníku NHL ich nastrieľal dvadsaťpäť. “Čo sa týka našej koncovky, tak najmä v presilovkách si musíme zohrať kombinácie. Musíme si z toho vytvoriť lepšie šance. Napríklad proti Nórom presilovka o dvoch hráčov nebola ideálna, Musíme byť aktívnejší. Na druhej strane, niekedy je možno lepšie nekombinovať príliš a radšej častejšie strieľať a čakať na odrazené puky,” pokračoval Tomáš Tatar.

Chvíle v reprezentácii si neužíva len v súvislosti s napravením si chute po neúspešnom boji Montrealu Canadiens o play-off v zámorskej profilige. V domácom prostredí cíti obrovskú podporu slovenského publika pre neho aj celý tím. “Je paráda hrať pred domácimi divákmi, ktorí nás ženú vpred. Všetci si to užívame. Nechceme však na seba vytvárať zbytočný tlak,” dodal.

Slováci vstúpia do MS 2019 už v piatok 10. mája o 20.15 h duelom proti Američanom. V “košickej” A-skupine neskôr nastúpia aj proti Fínom, Kanaďanom, Nemcom. Francúzom, Britom a Dánom.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj