Bratislava 5. apríla 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Ján Slovák)

Český pesničkár Tomáš Klus odštartuje v nedeľu večer v bratislavskej Hant Aréne slovenskú časť turné k albumu SpOlu. Na siedmich slovenských koncertoch predvedie všetkých 21 skladieb z novej štúdiovky aj svoje najväčšie hity. „Keď sme album nahrávali, cielene sme ho aranžovali tak, aby sme boli tie pesničky schopní zahrať rovnako aj naživo

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Tomáš Klus

Som zástanca toho, že pesničkárstvo, ktoré robím, musí byť predovšetkým autentické. To, čo autor prežíva práve teraz, by mal prezentovať svojmu publiku. A ja som teraz SpOlu, preto budeme hrať celý nový album preložený best of výberom,” priblížil Klus, ktorý po Bratislave so svojím koncertným programom zavíta ešte do Nitry, Banskej Bystrice, Trenčína, Žiliny, Popradu a Košíc.

S vydaním albumu, ktorý obsahuje celkom nové spracovania a nové hudobné možnosti ako využitie simulácie sitaru a ďalšie, vypustil spevák do sveta aj singel Tichá voda hovoriaci o súboji s neprítomnosťou a ostychu ľudí prehovoriť. „Každý z nás má v sebe obrovský potenciál uskutočniť svoj život ako šťastný človek. Jediné, čo mu stojí v ceste, je on sám a nedôvera vo vlastnú jedinečnosť. To je tichá, pokojná voda… Tá, keď prehovorí, môže prelomiť všetky hrádze, ktoré si okolo seba staviame na obranu pred druhými,“ poznamenal rodák z Třinca.

Na koncertoch Klus vystúpi tradične so svojou Cílovou skupinou. Hosťom turné bude slovenský spevák Juraj Hnilica.

Termíny slovenských koncertov tour SpOlu:


7. apríla – Hant Aréna, Bratislava


8. apríla – PKO, Nitra


10. apríla – Ministry of Fun, Banská Bystrica


11. apríla – Športová hala, Trenčín


13. apríla – Event House, Žilina


14. apríla – Aréna Poprad


16. apríla – Spoločenský pavilón, Košice

Agentúru SITA o tom informovala Andrea Čurná zo spoločnosti WooWoo.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj