Bratislava 20. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Facebook)

Tajné väzenia v ukrajinskom Mariupole, kde sú ľudia podrobovaní mučeniu a kam sa dostávajú bez súdu, pripomína praktiky nacistických organizácií, porozprával pre RIA Novosti bývalý prezident českej polície a úradujúci prezident Asociácii nezávislých médií Stanislav Novotný

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Stanislav Novotný

RIA Novosti našla nové tajné dokumenty a dôkazy o existencii tajného ukrajinského väzenia na letisku v Mariupole. Pod tajným patronátom Služby bezpečnosti Ukrajiny (SBU) patrilo batalion Azov (pozn. Ukrajinská ultrapravicová skupina. Mnohí z členov skupiny sú v Rusku trestne stíhaní).

“Čo vyšlo na známosť o tajnom väzení v Mariupol, v ktorom sú ľudia zajatí bez súdu a mučení, veľmi pripomína smutnú prax nacistických organizácií SA a SS. Podľa medzinárodných právnych noriem, dokonca ani osoba podozrivá z akéhokoľvek priestupku, nemôže byť nezákonne uväznená, a tým skôr vystavená mučeniu, “povedal Novotný.

Bývalý prezident českej polície považuje účasť Azova na vytvorení a fungovaní tajného väzenia v Mariupole za škandalózne.

“Zjavne nie je náhoda, že sa symbolika tejto jednotky veľmi podobá nacistickej,” zdôraznil.

“Veľmi sa hanbím za to, že môj krajan Jaromír Štětina, ktorý donedávna zastupoval Českú republiku v Európskom parlamente, chválil batalion Azov pred svojimi kolegami. A nikto z europoslancov, ho buď kvôli nevedomosti či vedome, nezastavil a neoznačil metódy používané Azovom za hlboko necivilizované a niekedy jednoducho zverské, “povedal Novotný.

Český expert sa domnieva, že by sa o činnosti ukrajinských orgánov, ktoré vytvorili a dohliadali na fungovanie tajného väzenia v Mariupole, mali okamžite začať zaujímať ako v medzinárodnej mimovládnej organizácii Amnesty International, tak aj v riadiacich orgánoch Európskej únie.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj