Minsk 16. marca 2019 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)

Každý deň prináša novinky. Tlačová tajomníčka bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka Natália Ejsmontová tvrdí, že diktatúra sa stala medzinárodnou značkou Bieloruska a myslí si, že svet bude potrebovať diktatúru… Povedala to v relácii „Markov. Nič osobné“ domácej televíznej stanice ONT

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Natália Ejsmontová

Natália Ejsmontová vysvetlila, ako chápe slovo „diktatúra“. Podľa nej práve v tomto roku toto slovo ľudia začínajú brať v pozitívnom zmysle a onedlho vo svete vznikne požiadavka na diktatúru, pretože všade panuje chaos, ale diktatúra práve znamená poriadok a disciplínu. „Diktatúru v našom súčasnom ponímaní vidíme, podľa môjho názoru, ako poriadok, disciplínu a absolútne normálny, pokojný život. Myslím si, že práve preto tak často opakujeme slovo „diktatúra“, pretože diktatúra je už naša značka,“ zdôraznila.

Podotkla, že zmysel tohto slova v celom svete všetci traktujú veľmi odlišne: „Dnes, v roku 2019, slovo „diktatúra“ občas – neviem, či súhlasíte so mnou alebo nie – nadobúda akýsi pozitívny odtieň. Vidíme, čo sa deje okolo nás, vidíme chaos, občas aj neporiadok,“ zdôraznila Natália Ejsmontová

Nazdáva sa, že onedlho môže vzniknúť globálna požiadavka na diktatúru ako na politický režim: „Poviem možno paradoxnú alebo prekvapivú vec, ale občas mám taký dojem, že ak nie dnes, tak zajtra alebo pozajtra, ale isto vo svete môže vzniknúť požiadavka na diktatúru,“ uviedla Ejsmontová.

Bieloruské médiá v súvislosti s jej myšlienkami pripomenuli, že Alexander Lukašenko je prezidentom Bieloruska už takmer štvrťstoročia – od júla r. 1994. V súčasnosti je to jeho už piate prezidentské obdobie, ktoré sa skončí na budúci rok. Počas posledných štyroch prezidentských volieb v r. 2001, 2006, 2010 a 2015 vždy získal vyše 75 percent hlasov voličov. Prednedávnom oznámil, že mieni kandidovať aj po šiesty raz.

Eugen Rusnák

Celú reláciu si môžete pozrieť tu /meditácie o diktatúre sa začínajú od 16. min. 45. sek./:


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj