Bratislava 11. apríla 2019 (HSP/Foto: Viera Ristvejová)

LitPark, pobočka Knižnice pre mládež mesta Košice vo finálovom kole privítala šesticu najlepších adeptov na titul Kráľa detských čitateľov 2019. Zvíťazil Pukančík Matúš, ktorý po celý rok ponesie titul Kráľ detských čitateľov 2019 a Mocková Tamara, ktorú si za Kráľovnú Sympatia 2019 zvolila verejnosť anketovým hlasovaním.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Vo štvrtok 11. apríla 2019 vyvrcholil boj o trón. Knižnica pre mládež mesta Košice už má nového Kráľa detských čitateľov pre rok 2019. „Rozhodovanie komu pripadne titul vôbec nebolo ľahké. Všetci finalisti boli skvelí a s pridelenými úlohami sa popasovali veľmi zodpovedne.“

Počas súťaže absolvovali dve vyraďovacie kolá vedomostných testov a v poslednom rozhodujúcom kole obhajovali pred verejnosťou a porotou svoje prezentácie na tému Otvorme spolu knihu. Tou mali ukázať rôzne spôsoby motivácie, ktoré vedú deti  k čítaniu.

„Vypočuli sme si naozaj rôzne inšpiratívne návrhy a spôsoby ako sa dá rovesníkov nadchnúť pre dobrú knihu. Ako porota sme sa nakoniec zjednotili na tom, že najlepší z najlepších je Pukančík Matúš zo ZŠ Polianska a naozaj si právom zaslúži prevziať titul a ujať sa vlády v kráľovstve kníh.

Okrem toho nás bude po celý rok sprevádzať na veľkých prezentačných podujatiach knižnice, kde bude odovzdávať svoje nadšenie a lásku ku knihám ďalším čitateľom“, hovorí Kamila Prextová, poverená riadením knižnice a dodáva, že titul Kráľovná Sympatia 2019 sa verejnosť rozhodla,a to najväčším počtom hlasov, udeliť Mockovej Tamare zo Spojená škola sv. košických mučníkov na Čordákovej ulici, ktorá získala až  polovicu z celkového počtu anketovo udelených hlasov.

Gratulujeme obom kráľom a želáme veľa dobrého čítania!

Redakciu informovala Viera Ristvejová.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj