Tínedžerka, ktorá odišla k Islamskému štátu, príde o občianstvo

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Londýn 20. februára 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:Screenshot Youtube)

Tínedžerka Shamima Begumová, ktorá pred štyrmi rokmi opustila Veľkú Britániu, aby sa pridala k Islamskému štátu, príde o britské občianstvo. Oznámil to v utorok právnik jej rodiny Tasnime Akunjee. Ako uviedol, rodina je z rozhodnutia ministerstva vnútra “veľmi sklamaná” a zvažuje proti nemu “právne kroky”

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Shamima Begum

Begumová odišla z Londýna do Sýrie spolu s dvoma kamarátkami v roku 2015, keď mala 15 rokov. Dnes má 19 a žije v utečeneckom tábore v Sýrii. Podľa vlastných slov sa po príchode do krajiny vydala za bojovníka Islamského štátu a porodila dve deti, ktoré stratila v dôsledku chorôb a podvýživy. Do tábora ušla z poslednej bašty džihádistov a porodila tam cez víkend ďalšie dieťa, s ktorým sa chce teraz vrátiť do Británie.

V sérii rozhovorov s britskými médiami skritizovala niektoré aspekty Islamského štátu, uviedla však, že svoj odchod do Sýrie neľutuje. Povedala tiež, že nemala problém s odtínaním hláv, ktoré militanti praktizovali, lebo si myslela, že sú podľa islamského práva povolené.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj