Timo Werner nechce predĺžiť zmluvu s Lipskom, klub nevylúčil jeho prestup do Bayernu

Lipsko 4. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Martin Meissner)

Nemecký futbalista Timo Werner odmieta predĺžiť aktuálny kontrakt so svojím klubovým zamestnávateľom z I. bundesligy RB Lipsko, ktorý mu vyprší v lete roku 2020. Čoraz častejšie sa začína v nemeckých periodikách spomínať možnosť prestupu 22-ročného útočníka do konkurenčného Bayernu Mníchov

Na snímke Timo Werner

Predaj hviezdneho ofenzívneho esa nevylúčil ani prezident klubu z Lipska Oliver Mintzlaff. “Samozrejme, že najneskôr koncom sezóny musíme vedieť, či s ním môžeme počítať do budúcnosti. Náš klub si nemôže dovoliť odchod hráča, akým je Werner, úplne zadarmo. Chceme ho v klube udržať dlhodobo, vieme však, že je logické, ak mu chce nový kontrakt ponúknuť klub s oveľa lepšími finančnými možnosťami,” vysvetlil Mintzlaff pre magazín Kicker.

Werner v aktuálnej sezóne 2018/2019 strelil v najvyššej nemeckej súťaži 11 gólov, čo ho radí na štvrté miesto v priebežnom poradí najlepších strelcov súťaže. Aj vďaka nemu je RB Lipsko na 4. mieste I. bundesligy so ziskom 31 bodov.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj