Timmermans reagoval na Orbánove tvrdenie, že je “Sorosovým človekom”

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Budapešť/Brusel 30. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/MTI-Szilard Koszticsak, Alik Keplicz)

Prvý podpredseda Európskej komisie a líder kandidátky Strany európskych socialistov (PES) pre májové voľby do Európskeho parlamentu (EP) Frans Timmermans v stredu v Bruseli reagoval na vyhlásenie maďarského premiéra Viktora Orbána, podľa ktorého je človekom amerického finančníka Georgea Sorosa

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na kombosnímke Viktor Orban a Frans Timmermans

“Úprimne povedané, znervózňovalo by ma viac to, ak by ma Orbán začal chváliť,” povedal podľa agentúry MTI holandský sociálny demokrat.


Orbán 25. januára v rannej relácii verejnoprávnej rozhlasovej stanice Kossuth Rádió povedal, že kandidátom európskej ľavice, ktorá je baštou priaznivcov prisťahovalectva, je Timmermans, o ktorom je verejne známe, že je “Sorosovým človekom”.

Timmermans ďalej odmietol tvrdenie maďarskej vlády, že je nezlučiteľné, aby sa na predvolebnej kampani socialistov zúčastnil vo funkcii prvého podpredsedu EK. Podľa jeho slov EK rozhodla, že kandidáti do eurovolieb môžu zostať členmi Európskej komisie.

“V otázkach princípov právneho štátu mám plnú podporu predsedu EK i každého člena kolégia komisárov,” dodal Timmermans s poznámkou, že vo svojej kandidatúre nevidí problém.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj