The Washington Post: USA sa snažia zabrániť Spojeným arabským emirátom zlepšiť vzťahy s Asadom

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Washington 4. marca 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/Syrian Presidency)

Spojené štáty sa pokúšali udržať spojenecké arabské štáty, aby neobnovili väzby so sýrskym prezidentom Bašárom al-Asadom. Podľa The Washington Post dôvodom bolo rozhodnutie Spojených arabských emirátov opätovne otvoriť svoje veľvyslanectvo v Damasku

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke sýrsky prezident Bašár Asad

Toto rozhodnutie vyvolalo očakávania, že Asad bude znovu prijatý do arabského sveta po ôsmich rokoch izolácie, píše denník. Členstvo Sýrie v Lige arabských štátov (LAS) bolo od roku 2011 pozastavené.

Trumpova administratíva trvá na tom, aby sa spojenci vyvarovali obnoveniu väzieb so sýrskym prezidentom.

Washington varoval, že akékoľvek kroky k účasti na obnove Sýrie povedú k americkým sankciám, ktorých cieľom je prinútiť Asada k politickým reformám.

Zároveň sa Rusko snaží presvedčiť arabské vlády, aby sa pripojili k Asadovi, uvádzajú zdroje The Washington Post.

8. februára bolo oznámené, že Tunisko v blízkej budúcnosti otvorí svoje veľvyslanectvo v Damasku a obnoví tak diplomatické vzťahy na predchádzajúcej úrovni. Oznámil to ruským médiám podpredseda medzinárodného výboru sýrskeho parlamentu Ammar alAsad.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj