New York 17. mája 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Photo by Evan Agostini/Invision/AP)

Britská kapela The Rolling Stones je pripravená na svoje turné No Filter po Severnej Amerike, ktoré museli odložiť pre zdravotné problémy frontmana Micka Jaggera. Rockeri vo štvrtok oznámili, že koncertnú šnúru začnú koncom júna dvomi vystúpeniami v americkom Chicagu a odohrajú všetky pôvodne plánované koncerty

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke členovia skupiny The rolling Stones zľava Ronnie Wood, Keith Richards, Mick Jagger a Charlie Watts

Skupina vo vyhlásení uviedla, že na koncertoch zaznejú ich klasické hity, ako napríklad Sympathy For The Devil alebo Paint It Black.

Turné sa malo začať 20. apríla v Miami a skončiť v júni v Kanade. Spevák Mick Jagger, ktorý začiatkom apríla podstúpil chirurgický zákrok a podľa nepotvrdených informácií mu vymenili srdcovú chlopňu, sa už zotavil. V stredu zverejnil 75-ročný Jagger na Twitteri video, v ktorom predvádza svoje charakteristické divoké pohyby a tancuje pred zrkadlom v hudobnom štúdiu.

The Rolling Stones vznikli v roku 1962. V súčasnosti vo formácii pôsobia Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts a Ronnie Wood. Niekoľkonásobní držitelia Grammy majú na konte hity ako (I Can’t Get No) Satisfaction, Wild Horses, Brown Sugar, Paint It Black, Jumpin’ Jack Flash, Street Fighting Man, Honky Tonk Women, You Can’t Always Get What You Want, Gimme Shelter, Angie či Start Me Up. Podľa odhadov predali viac ako 250 miliónov kópií nahrávok.

Desať ich štúdioviek je v rebríčku 500 najlepších albumov všetkých čias podľa magazínu Rolling Stone a v roku 2004 kapelu tento magazín zaradil na štvrtú priečku rebríčka 100 najlepších interpretov všetkých čias. V roku 1989 ich uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy. V decembri 2016 vydali zatiaľ posledný album Blue & Lonesome, ktorý dobyl UK Chart.

SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establIšmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj