Thajská polícia mladú ženu zo Saudskej Arábie proti jej vôli nikam nepošle

Bangkok 7. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:Screenshot Youtube)

Mladú 18-ročnú ženú zo Saudskej Arábie zadržanú na medzinárodnom letisku v Bangkoku, ktorá podľa svojich slov uteká pred rodinou a chce požiadať o azyl v Austrálii, thajská polícia proti jej vôli nikam nepošle. S odvolaním sa na vyhlásenie šéfa thajskej imigračnej polície o tom v pondelok informovala agentúra AP

Na snímke Rahaf Muhammad Mutlak al-Kunúnová

Suračate Hakparn na tlačovej konferencii na medzinárodnom letisku v Bangkoku oznámil, že Rahaf Muhammad Mutlak al-Kunúnová bude mať možnosť stretnúť sa so zástupcami Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR). Stretnutie by sa podľa jeho slov mohlo uskutočniť ešte v priebehu pondelka.

“Pokiaľ nechce odísť, nebudeme ju nútiť,” povedal podľa agentúry AFP.

Dodal, že pokiaľ sa thajské úrady rozhodnú al-Kunúnovú do Saudskej Arábie nevydať, budú to musieť Rijádu vysvetliť tak, aby nedošlo k narušeniu vzájomných vzťahov oboch krajín.

Al-Kunúnová sa zabarikádovala vo svojej hotelovej izbe na medzinárodnom letisku v thajskej metropole Bangkok a odtiaľ posiela cez sociálne médiá zúfalé prosby o pomoc i o možnosť stretnúť sa so zástupcami OSN. Žena taktiež odmietla vyjsť z izby a nastúpiť do lietadla smerujúceho do Kuvajtu.

Al-Kunúnová v nedeľu pre agentúru AFP povedala, že ju na letisku Suvarnabhumi v Bangkoku zastavili zástupcovia saudskoarabských a kuvajtských úradov a násilím jej odobrali cestovné doklady – čo potvrdila aj medzinárodná ľudskoprávna organizácia Human Rights Watch (HRW).

Podľa svojich slov je obeťou fyzického a psychického násilia v rodine.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj