Moskva 24. mája 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot Youtube)

Nebeské teleso šírku 1,32 kilometra. Letí rýchlosťou približne 77 tisíc kilometrov za hodinu. Asteroid 1999 kW4 bol objavený 29. mája 1998. Krúži okolo Slnka. Jeden jeho obeh okolo Slnka trvá polovicu pozemského roka. Obieha po eliptickej orbite

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Záber z videa

Jeho vzdialenosť od Zeme sa neustále mení. V tomto roku sa toto nebeské teleso priblíži na vzdialenosť 5,18 milióna kilometrov. To je pomerne blízko, keď vezmeme do úvahy, že podobné telesá míňajú Zem zvyčajne na vzdialenosti viac ako 30 miliónov kilometrov.

Kozmický objekt je unikátny tým, že má vlastný mesiac, ktorý okolo neho obieha. Z technického hľadiska sa teda 1999 kW4 označuje ako dvojitý systém. Astronómovia, ktorí tento objekt sledujú, o ňom hovoria ako o orechu kvôli jeho tvaru.

Z dôvodu priblíženia k Zemi na tak malú vzdialenosť bol tento objekt zaradený do kategórie potenciálne nebezpečných. Podľa výpočtov jeho dráhy nám ale kolízia nehrozí.

Nové priblíženie k Zemi 1999 kW4 bude v roku 2036. Astronómovia dodávajú, vďaka jeho veľkosti bude možné toto teleso pozorovať amatérskymi ďalekohľadmi. Vo viditeľnom poli sa bude nachádzať do 27. mája.

Asteroidy pohybujúce sa vesmírom nie sú nebezpečné len pre našu Zem. Nedávno bol zaznamenaný výbuch na Mesiaci. Vyjasnilo sa, že išlo o kolíziu s asteroidom, ktorý sa pohyboval rýchlosťou 61 tisíc kilometrov za hodinu.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj