Zvolen 26. marca 2020 (TASR/HSP/Foto:RCEFSPK)

Technická univerzita (TU) vo Zvolene sa pre aktuálnu situáciu zapríčinenú novým koronavírusom rozhodla prijať svojich uchádzačov z radov stredoškolákov podmienečne ešte pred tým, ako zmaturujú

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke študenti

„Vedenie Technickej univerzity vo Zvolene sa rozhodlo svojim uchádzačom vyjsť v ústrety. Aby neboli pod veľkým tlakom a v obavách, ako situácia ovplyvní ich ďalšie štúdium, prijme ich ešte pred absolvovaním maturít,“ píše sa v správe univerzity, ktorú zaslala TASR.

Univerzita tak stredoškolákom odľahčí od povinnosti splniť základnú podmienku prijatia, ktorou je úspešné absolvovanie strednej školy ukončenej maturitnou skúškou. „TU využije možnosť svojich uchádzačov prijať na štúdium podmienečne s tým, že maturitné vysvedčenie musia dodatočne predložiť najneskôr v deň zápisu na štúdium,“ uvádza TU.

Termíny, kedy je vypísané prijímacie konanie, má každá vysoká škola a ich fakulty zverejnené vo všeobecných informáciách o prijímacom konaní na aktuálny akademický rok.

Písomné maturitné skúšky stredoškolákov sa pre aktuálnu zložitú situáciu spôsobenú šírením nového koronavírusu, na základe rozhodnutia vlády SR, neuskutočnia. Ústne maturity by sa mali konať do dvoch týždňov od obnovenia výučby.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj