Praha 23. mája 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Kirill Braga)

Inštitút Václava Klausa (IVK) vydal zdrvujúce vyhlásenie k tzv. týždňom mediálneho vzdelávania, ktorá začali 20. mája na stredných školách. Tie organizuje nezisková organizácia Človek v tiesni. IVK poukázal na skutočnosť, že súčasná ideologická indoktrinácia detí sa od tej komunistickej líši iba modernými kulisami

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Zmyslom tzv. týždňov mediálneho vzdelávania, ktoré prebiehajú od 20. mája do 28. mája na základných a stredných školách, byť posilňovanie mediálnej gramotnosti žiakov a študentov, uvádza na svojich stránkach organizácia Jeden svet na školách.

Nejde o nič iné, než o ďalšiu ideologickú indoktrináciu českých stredoškolákov, ktorú treba úplne zásadne odmietnuť. Na základe dlhodobých skúseností s názormi Človeka v tiesni vieme, čo budú pri výučbe stredoškolákom vštepovať. Samozrejme len to, že študenti sú neustále vystavovaní akýmsi neurčitým, za to však údajne veľmi účinným mediálne – demagogickým manipuláciám tu Rusov, tu Číňanov, tu xenofóbov jednoducho klamstvám prichádzajúcich od ľudí, ktorí to s našou nemyslia dobre, píše Inštitút Václava Klausa.

Podľa názoru IVK je úlohou študentov na stredných školách študovať fundamentálne predmety, a nie byť obeťami indoktrinácie. Klasické štúdium predmetov nesmie byť zamieňané za nalievarne, ktoré sa od tých komunistických odlišuje len tým, že prebiehajú v moderných kulisách.

Keby študentov riadne a do hĺbky študovali, potom by žiaci mali celkom prirodzene k dispozícii dostatočné množstvo nástrojov, s ktorých pomocou by sa ľahko orientovali vo svete aj bez politických agitátorov, myslí si autor článku IVK Ivo Strejček.

Organizácia Človek v tiesni na svojich stránkach informuje, že v tomto roku sa do akcie zapojilo 63 novinárov a 14 organizácií.

Je príznačné, že sa týždňov mediálnych masáží na stredoškolskej mládeži ujala neziskováspoločnosť Človek v tiesni. Jednak preto, že z jej lona vychádzajú zdatní a osvedčení bojovníci za nový a lepší eurosvet, potom preto, že táto misia je bezpochyby dobre zaplatená,píše autor Inštitútu Václava Klausa, pričom o členoch organizácie Človek v tiesni hovorí ako o novodobých súdruhoch.

Organizácia Človek v tiesni spoluzakladateľkou organizácie Prague Civil Society Centre. Tá v minulosti bola usvedčená z toho, že vykonáva na území bieleho Sovietskeho zväzu semináre, na ktorých učí profesionálnych revolucionárov, ako vyvolať občianske nepokoje a vykonať prevrat vo vybraných krajinách, a to aj pomocou otvorených klamstiev a nepravdivých informácií.

Konkrétne sa jednalo o seminár CampCamp 2018, ktorého sa tajne zúčastnili žurnalisti televíznej spoločnosti RT. sa stali svedkami toho, ako školitelia učili účastníkov používať mediálne manipulácie, vytvárať falošné správy a šíriť lži, aby s ich pomocou vyvolali občianske nepokoje na účel zvrhnutia nepohodlných vlád a prezidentov. Účastníci fóra pochádzali z krajín bývalého Sovietskeho zväzu vrátane Ruska.

Pražská nadácia Prague Civil Society Centre je platená z rozpočtu Spojených štátov Amerických na základe zákona o čeleniu nepriateľom Ameriky Countering America ‘s Adversaries Through Sanctions Act. Ten priamo vydeľuje peniaze na čelenie ruskému vplyvu”.

K činnosti pražskej neziskovky, ktorá podľa všetkého pôsobí ako tylo pre vedenie informačnej vojny proti Rusku a ďalším krajinám bývalého Sovietskeho zväzu, sa takisto vyjadrovala hlavná redaktorka agentúry Sputnik a televízie RT Margarita Simoňanová. vyhlásila, že za podobnú činnosť by v USA išli všetci do väzenia a to vrátane organizátorov a školiteľov.

Riaditeľom organizácie Prague Civil Society Centre je Šimon Pánek. Ten je tiež riaditeľom organizácie Človek v tiesni, ktorý organizuje vyššie spomínané týždne mediálneho vzdelávania na českých základných a stredných školách.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj