Tatarova asistencia Montrealu nestačila, Habs prehrali doma s Flyers 2:5

New York 20. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-David Zalubowski)

Hokejisti Montrealu prehrali v zápase zámorskej NHL na domácom ľade s Philadelphiou 2:5, Canadiens k úspechu nestačila asistencia slovenského útočníka Tomáša Tatara. Bola pre neho už 21. v sezóne. Flyers vyhrali tretíkrát za sebou

• Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Tomáš Tatar

TTampa Bay doma zvíťazila nad San Jose 6:3, v jej drese slovenský obranca Erik Černák nebodoval, odohral 19:32 minúty a zapísal si jeden plusový bod. Nedarilo sa Ottawe, ktorá prehrala v St. Louis 2:3, slovenský obranca Christián Jaroš odohral vyše 14 minút a zaznamenal jednu mínusku.

Neuspel ani Boston, ktorý doma prehral s New Yorkom Rangers 2:3. Fínsky brankár Tuuka Rask utrpel v prvej tretine za stavu 0:1 otras mozgu a v 19. minúte ho musel nahradiť Jaroslav Halák. Ten v ďalšom priebehu inkasoval z 13 striel dva góly. Jeho krajania a spoluhráči Zdeno Chára a Peter Cehlárik nebodovali. Švédsky brankár Henrik Lundqvist zaknihoval už 446. víťazstvo v kariére v profilige a v historických tabuľkách preskočil na celkové šieste miesto Terryho Sawchuka.

výsledky:

New Jersey – Anaheim 2:3, Colorado – Los Angeles 7:1, Boston – New York Rangers 2:3 (J. Halák nastúpil v 19. min.), Dallas – Winnipeg 4:2, Montreal – Philadelphia 2:5 (za domácich T. Tatar 0+1), St. Louis – Ottawa 3:2, Tampa Bay – San Jose 6:3, Nashville – Florida 2:4, Minnesota – Columbus 2:1, Edmonton – Calgary 2:5, Vegas – Pittsburgh 7:3