New York 2. mája 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Laurent Cipriani)

Film režiséra Quentina Tarantina Once Upon a Time in Hollywood (Vtedy v Hollywoode, pozn. SITA) sa ako dlho očakávaná súťažná snímka predstaví v premiére na tohtoročnom Medzinárodnom filmovom festivale v Cannes. Keď umelecký riaditeľ francúzskeho festivalu Thierry Fremaux oznamoval minulý mesiac oficiálny výber filmov, dúfal, že Tarantino stihne film dokončiť načas, aby sa mohol prezentovať na festivale, kde pred 25 rokmi získala Tarantinova snímka Pulp Fiction: Historky z podsvetia hlavnú cenu festivalu Zlatú palmu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na archívnej snímke z 8. októbra 2016 režisér Quentino Tarantino

“Báli sme sa, že film nebude hotový,” povedal vo štvrtok Fremaux vo svojom vyhlásení. “Avšak Quentin Tarantino, ktorý štyri mesiace neopustil strižňu, je skutočným, lojálnym a dochvíľnym dieťaťom Cannes.”

Film Once Upon a Time in Hollywood by mal prísť do amerických kín 26. júla. Dej sa odohráva v Los Angeles 60. rokov minulého storočia a hlavnú úlohu si v ňom zahrá Leonardo DiCaprio ako televízny herec a Brad Pitt ako jeho dlhoročná kaskadérska dvojička. Spoluúčinkovať v ňom bude aj Margot Robbie ako Sharon Tateová, herečka, ktorú v roku 1969 zavraždili stúpenci zločinca Charlesa Mansona.

Festival v Cannes sa začína 14. mája premiérou filmu Jima Jarmuscha The Dead Don’t Die. Potrvá do 25. mája.

Quentin Jerome Tarantino je držiteľom Oscara za scenár spomínanej kultovej snímky Pulp Fiction: Historky z podsvetia (1994). Na cenu americkej Akadémie filmových umení a vied ho nominovali tiež za réžiu tohto filmu a za scenár a réžiu snímky Nehanební bastardi (2009). V roku 2013 si na konto pripísal Zlatý glóbus a Oscara za scenár westernu Divoký Django (2012). Okrem toho má na konte aj filmy Gauneri (1992), Jackie Brownová (1997), Kill Bill (2003), Kill Bill 2 (2004), Grindhouse: Auto zabijak (2007) a Osem hrozných (2015), pričom sa podieľal aj na snímkach Štyri izby (1995) a Sin City – mesto hriechu (2005).


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj