Bratislava 16. januára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)

V uplynulej sezóne sa futbaloví tréneri Milan Nemec a Rastislav Urgela pričinili o historický úspech FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. Po triumfe v II. lige mohli oslavovať postup do najvyššej slovenskej súťaže

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke tréner Milan Nemec

Hneď v úvode aktuálneho súťažného ročníka 2019/2020 sa však Nemec rozhodol rezignovať z osobných a zdravotných dôvodov a v októbri sa z klubu porúčal aj Rastislav Urgela. Nevyspytateľné futbalové chodníčky však tento trénerský tandem opäť spojili dohromady v druholigovom FK Železiarne Podbrezová, kde povedú starších dorastencov.

„Prišli sme do kategórie U19, ktorá je v živote futbalistu najdôležitejšia. Futbalista prechádza z dorasteneckej kategórie medzi mužov. A to je najťažší futbalový prechod, aký existuje. Menia sa fyzické proporcie hráčov, mení sa futbal, ktorý je u mužov rýchlejší, tvrdší,“ uviedol 60-ročný Nemec prostredníctvom oficiálneho webu „železiarov“.

Rodák z Rudna nad Hronom už v Pohroní pracoval s Urgelom s mnohými talentovanými mladíkmi. Podobná misia ho teraz čaká na Horehroní. Hráčov však nechce zdokonaľovať iba po futbalovej stránke. „Vieme, čo chlapci potrebujú, ako ich správne zaťažiť. Ak budú chcieť, tak budú pod našim vedením určite napredovať. Zaujíma ma však aj ich život. Zaujímajú ma ich študijné výsledky, správanie. Všade, kde som pôsobil, som vychovával ľudí a verím, že aj títo chlapci budú nielen dobrí futbalisti, ale predovšetkým dobrí ľudia,“ dodal Nemec, pre ktorého je to tretia podbrezovská anabáza v trénerskej kariére.

Bývalý československý reprezentant a člen olympijského tímu tiež priblížil, na ktoré herné atribúty sa s Urgelom budú najviac zameriavať. „Chlapci sú na veľmi slušnej technickej úrovni. Veľkým problémom nášho futbalu je však rýchla práca s loptou. Pre mňa je to najväčší hendikep slovenských hráčov. Na tomto budeme pracovať tak, aby sme napredovali a zlepšili sa. Nejde tu o lokomočnú rýchlosť, ale o rýchlosť s loptou. To znamená prijať loptu, rýchlo ju odovzdať, hrať na jeden dotyk. To je najkrajší futbal a my ich budeme viesť k tomu, aby taký hrali,“ doplnil otec slovenského útočníka Adama Nemca.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj