Praha 22. augusta 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Facebook)

Bude Tamara Klusová, manželka speváka Tomáša Klusa, česká “Greta Thunbergová”. Autorka Knihy Života na Instagrame nedávno uviedla, že sa s manželom vzdávajú lietania

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Tamara a Tomáš Klus

Kým jej manžel Tomáš Klus nedávno vystúpil proti spevákovi Jaromírovi Nohavicovi, ktorý prijal vyznamenanie od ruského prezidenta Vladimira Putina, tak Tamara Klusová začala bojovať za ekológiu. Tá so svojím prejavom vystúpila na Instagrame.

Vážne nikdy nikam nepoletíte?

“Hej, Tamara a Tomáš? To fakt už nikdy nikam nepoletíte? Nebudete to raz ľutovať? Že keď ste boli mladí a mali ste malé deti, nepoznávali ste svet?” Sťažuje sa Tamara na začiatku svojho príspevku na najčastejšiu otázku blízkych.

Manželka populárneho českého speváka pridáva aj tradičnú odpoveď, nechcú sa s Tomášom dočkať výčitiek od svojich troch detí.

“Nikdy sa nechceme dožiť momentu, keď nám naše tri deti povedia, prečo ste vtedy niečo neurobili, keď bol ešte čas na zmenu?” pridáva Tamara svoju odpoveď.

Nepotrebujeme benefity

Tamara Klusová ďalej pokračuje, že je pre oboch veľmi dôležité, že sa vzdajú istých benefitov, na ktoré si ľudstvo zvyklo. Zároveň, ale dodáva, že nechce apelovať na tých, ktorí to cítia inak.

“Nie je to apel na tých, ktorí to cítia inak alebo rovnako a nechcú sa vzdať veci, ktorí vedia, že nie sú v súlade s tým, čo cítia a, čo o planéte vedia… Je to len to, byť dôslední sami k sebe… Svet nezmeníme tým, že budeme ukazovať prstom na ostatných… Svet zmeníme iba tým, že pôjdeme príkladom sebe samotným…,” pokračuje Klusová.

Je to naša matka

Ďalej pokračuje, že Zem je domovom a matkou nás všetkých, a preto s manželom teraz budujú dom, ktorý z veľkej časti vráti to, čo si vezme.

“Je to domov nás všetkých… Je to matka nás všetkých… Aj preto sa práve teraz snažíme vybudovať dom, ktorý je v čo najväčšom súlade s tým, čo žijeme… Dom, ktorý to, čo si vezme, z veľkej časti vráti… Tam práve teraz mieria naše kroky… Domov…,” ukončila Tamara Klusová svoj príspevok.

View this post on Instagram

,,Hele, Tamaro a Tomáši? To fakt už nikdy nikam nepoletíte? Nebudete toho jednou litovat? Že když jste byli mladí a měli jste malé děti, nepoznávali jste svět ? “ Jedna z nejčastějších otázek našich blízkých… Naše odpověď je – ,, Nikdy se nechceme dožít momentu, kdy nám naše tři děti řeknou, proč jste tenkrát něco neudělali, když byl ještě čas na změnu? “ Vzdát se určitých benefitů a věcí, na které jsem si jako lidstvo zvykli, je podle nás velmi důležitý. Není to apel na ty, kteří to cítí jinak, nebo stejně a nechtějí se vzdát věci, které vědí, že nejsou v souladu s tím, co citi a co o planetě vědí…. Je to jen to, být důslední sami k sobě…. Svět nezmeníme tím, ze budeme ukazovat prstem na ostatní… Svět změníme pouze tím, že půjdeme příkladem sobě samotným… Je to domov nás všech… Je to matka nás všech….. I proto se právě teď snažíme vybudovat dům, který je v co největším souladu s tím, co žijeme…. Dům, který to, co si vezme, z velké části vrátí…. Tam právě teď míří naše kroky… Domů…..

A post shared by Tamitadyje (@tamara_klusova) on

To nemusíš oznamovať verejne

Do komentára Tamary Klusovej sa vzápätí oprel aj starosta Řeporyjí Pavel Novotný, ktorý ju upozorňuje, že kvôli tomu nemusí písať komentáre a stačí to len urobiť.

“To nemusíš oznamovať verejne, Tamara. Si normálny civil, máš to jednoducho urobiť, nie obťažovať s vyhlásením,” píše pod príspevkom.

Novotný ešte s komentárom pokračoval aj na Twitteri, kde sa sťažuje, že mu Tamara skazila ráno. “Tamara Klusová oznámila na Instagrame svetu, že prestáva z ekologických dôvodov lietať. Takto mi sku… pardon pokaziť ráno…” napísal politik na svojom Twitteri.

Ďalší používateľ ironicky okomentoval Novotného príspevok, keď uviedol, že Klusová už nechce lietať kvôli tomu, že sa jej ľudia smiali, keď v lietadle tlieska.

Manželka českého speváka Tomáša Klusa Tamara, ktorá je už matkou troch detí, je na sociálnych sieťach aktívna. Napríklad v máji sa podelila o fotografiu svojho pozadia, ktorú dokázala vyfotografovať jej päťročná dcéra.

Tamara Klusová sa spevu venuje už od šiestich rokov. V roku 2012 sa dala dokopy s českým pesničkárom a spevákom Tomášom Klusom, za ktorého sa aj neskôr vydala. Pár má spolu celkom tri deti – dcéru Jozefínu, syna Alfréda a dcéru Jevovéfu.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj