Rím 25. apríla 2019 (HSP/Foto:SITA/AP/ANSA-Alessandro Di Marco)

Migranti v Taliansku sa pravidelne správajú neúctivo a agresívne k domácemu obyvateľstvu, no výnimkami nie sú ani útoky na strážcov zákona. Po poslednom útoku, kedy si azylant dovolil kopať policajta do hlavy, sa z prostredia polícia ozývajú hlasy, aby sa sa problém konečne začal riešiť

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Polícia v Piacenzi pri bežnej kontrole pred stanicou žiadala dokumenty od Afričana, ktorému úrady pred časom vydali zákaz zdržiavať sa na území mesta. Cudzinec, ktorému Taliansko poskytlo azyl pre humanitárne účely, sa odvďačil tak, že zhodil policajta na zem, kopol ho do hlavy a spôsobil mu zlomeninu nosa.

“Toto násilné správanie voči polícii je výsledkom zdvorilej a tolerantnej politiky predošlej vlády, ktorá beztrestne umožnila používať násilie voči nám autoritám tohto štátu, ktorí tu denno-denne vykonávame svoju prácu za pár drobných,” uvádza sa na policajnej facebookovej stránke.

Útočníkom bol v tomto prípade 22-ročný azylant pôvodom z Mali, ktorý bol v minulosti prichytený pri lúpeži. Muž žije v ubytovacom centre s povolením na pobyt pre humanitárne účely.

Momentálne je vo väzbe za napadnutie verejného činiteľa, odmietnutie identifikácie a podľa nového Salviniho dekrétu bude vyhostený do krajiny, z ktorej prišiel.

Na políciu útočil železnou tyčou

Začiatkom týždňa mladý azylant, tento raz zo Senegalu, v talianskom Turíne brutálne napadol dvoch policajtov. Opakovane ich zasiahol železnou tyčou a kričal pri tom „Alláh Akbar“.

V tej istej oblasti niekoľko hodín predtým polícia oslobodila talianske dievča, ktoré bolo uväznené v pivnici ženou marockého pôvodu. Maročanka ju najprv prinútila k prostitúcii s dvomi mužmi a potom ju použila ako výmenný tovar v obchode s drogami.

“O niekoľko hodín na to ďalší zásah. Senegálčan so železnou tyčou v ruke vykrikuje „Alah Akbar“. Medzičasom ako prišli na pomoc ďalšie policajné hliadky, cudzinec stihol poraniť dvoch policajtov,” uvádza na sociálnej sieti Ľuboš Hrica, Slovák žijúci v Taliansku.

Jedného policajta poranil na ruke a druhého na hlavy. “Po tom ako bol zatknutý a prevezený na policajnú stanicu, bolo zistené, že nelegálny azylant čelí už dvom príkazom opustiť krajinu. Senegalčana obvinili z dvojnásobného pokusu o vraždu. Behom dvoch týždňov bude mať podľa nového Salviniho dekrétu krátky proces, po ktorom by mal byť vyhostený z krajiny a odovzdaný senegalským autoritám, kde si odpyká trest podľa zákonov ich krajiny.”


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj