Talianskemu ministrovi Salvinimu môže hroziť až 15 rokov väzenia. Dôvod? Bránil nelegálnemu vstupu migrantov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Rím 25. januára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Andrew Medichini)

Taliansky minister vnútra Matteo Salvini sa môže postaviť pred súd a hrozí mu 15 ročný trest. Taliansky zvláštny tribunál vo štvrtok odporučil začatie súdneho procesu proti ministrovi a to kvôli odmietnutiu nelegálneho vstupu utečencov do krajiny

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Matteo Salvini

Na výrok špeciálneho tribunálu Salvini reagoval na Twitteri nasledujúcimi slovami: Hrozí mi tri pätnásť rokov väzenia za to, že som bránil utečencom v nelegálnom vstupe do Talianska. Nemám slov. Pýtam sa talianskeho ľudu: Mám byť naďalej ministrom vykonávajúcim svoje práva a povinnosti, alebo mám požiadať ten či onen súd, aby rozhodol o imigračnej politike?

Ci riprovano.


Rischio da 3 a 15 anni di carcere per aver bloccato gli sbarchi dei clandestini in Italia.


Non ho parole.


Paura? Zero.


Continuerò a lavorare per difendere i confini del mio Paese e la sicurezza degli Italiani!#iononmollo #Diciotti


LIVE > https://t.co/4EM0l3Um8g pic.twitter.com/K7TLCyW1ay

— Matteo Salvini (@matteosalvinimi) 24. januára 2019

Teraz o kauze Salviniho rozhodne Senát. Taliansky minister bol obvinený z obmedzovania slobody migrantov.

Napriek požiadavke justície o zastavení vyšetrovania, špeciálny tribunál, ktorý sa zaoberá kauzami členov vlády, dospel k záveru, že Salvini by mal byť súdený.

Dňa 23. januára Matteo Salvini vyhlásil, že trvá na zmene pravidiel misie Sophia v Stredomorí, podľa ktorej sú všetci prisťahovalci zachránení na mori vysadzovaní len v Taliansku. Misia bola prijatá v minulých rokoch ešte pred zmenou vlády v krajine. Teraz Salvini trvá na zmene pravidiel alebo misiu ukončí.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj