Bratislava 12. septembra 2019 (HSP/Foto:SITA/AP-Andrew Medichini)

Známa talianska konzervatívna politička, bývalá ministerka vo vláde Silvia Berlusconiho, Giorgia Meloniová, ktorá je v súčasnosti predsedníčkou hnutia Bratia Talianska (Fratelli d’Italia) sa kriticky vyjadrila ku vzniku novej talianskej vlády Hnutia piatich hviezd so stranou PD, ktoré sa pred voľbami v roku 2018 prezentovali ako veľkí politickí oponenti.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Giorgia Meloniová

Meloniová v talianskej poslaneckej snemovni vyhlásila, že takejto vláde jej strana s určitosťou nevysloví dôveru a zdôraznila, že politici nerešpektujú vôľu občanov. Spomenula aj veľké 30-tisícové zhromaždenie, ktoré v pondelok vyslovilo nesúhlas so vznikom novej vlády a zamedzením predčasných volieb. “Máte z nich strach, ja viem. Zanechali svoju prácu, aby poukázali na bordel, ktorý ste urobili z inštitúcií. Nečakali ste takú mobilizáciu. A teraz mainstream pracuje, aby zakryl to, čo bolo na námestí,” uviedla v prejave pronárodná politička.

“Hovorili ste o úprimnosti, no v skutočnosti ste Talianov podviedli. Je to obyčajný podvod. Je to to isté, ako keď zlodej ukradne striebro, lebo sa mu nechce pracovať, aby si to striebro mohol kúpiť. Vy ste si ukradli vládu, lebo si nedokážete kúpiť súhlas talianskych voličov,” pokračovala a počastovala vládu označením “zlodeji demokracie”.

Pripomenula, že Hnutie 5 hviezd v predvolebnej kampani bodovalo u voličom s heslami, že porazí stranu PD, ktorú označovalo za zločineckú organizáciu. “A po týchto výrokoch, na ktoré vám dali voliči súhlas teraz s nimi vládnete? A vy z PD, koľko ľudí by vás volilo, keby že poviete, že ministrom zahraničia bude Di Maio? Je to na smiech…”

“Ľudia volili to, že nechcú imigrantov, že chcú menšie dane a menej byrokracie, pomoc rodinám a aby sme sa neklaňali EÚ. A vy robíte presný opak. Otvárate prístavy, chodíte na kolenách do EÚ a možno zvýšite aj dane. Robíte proti podnikateľom všetky veci, ktoré sme už videli pri ľavicovej vláde,” podotkla.

Giorgia Meloniová pokračoval tým, že funkcie a kreslá sú pre týchto politikov najdôležitejšie a bežní ľudia ich nezaujímajú. “Vy nepracujete pre Talianov. Pracujete pre iných. Taliani platia vašu výplatu, ale nerozhodujú o ničom. Táto vláda sa Talianom nepáči. Ale páči sa iným – špekulatívnym finančným skupinám, Bruselu, Parížu, Berlínu a ďalším osobám, s ktorými sme mali tú česť v minulosti. A nevšimla som si pritom, že základy našej ekonomiky by sa zlepšili. Vďaka tejto vláde sme dnes opäť odovzdali Taliansko do rúk týchto osôb,” vyhlásila Meloniová v pondelok 9. septembra.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj