Talianska polícia zatkla v Neapole “superbosa” Camorry

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Rím 2. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:La Stampa TV Twitter)

Talianskej polícii sa podarilo zatknúť v Neapole jedného z najhľadanejších mafiánskych vodcov, na ktorého bol ešte v roku 2006 vydaný medzinárodný zatykač. Zadržaný Marco Di Lauro (38) je štvrtým synom Paola Di Laura, bosa neapolskej mafiánskej organizácie Camorra, a posledným z nich, ktorý zostával doteraz na slobode, uviedla v sobotu agentúra AFP s odvolaním sa na oficiálne zdroje

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Marco Di Lauro počas zadržania

Podľa údajov prevzatých z talianskych tlačových agentúr sa Marco Di Lauro nechal zatknúť bez kladenia odporu v byte v neapolskej časti Chiaiano, kde sa zdržiaval so svojou manželkou. Taliansky minister vnútra Matteo Salvini zásah polície vyzdvihol ako “veľmi dôležitú operáciu”.

Marco Di Lauro bol zapísaný ako druhý v poradí na talianskom zozname najhľadanejších zločincov, hneď po bosovi sicílskej mafie Matteovi Messinovi Dinerovi. Na úteku bol odvtedy, ako unikol v roku 2004 polícii pri rozsiahlej razii. Jeden z informátorov v roku 2010 povedal, že Di Lauro je zodpovedný za najmenej štyri vraždy.

Dopo 14 anni @poliziadistato e @_Carabinieri_ hanno arrestato #MarcoDiLauro, il secondo latitante più ricercato d’Italia. Per #Napoli, l’Italia e tutti quelli che hanno vissuto e/o raccontato gli orrori della faida di Scampia, oggi è decisamente una bella giornata… pic.twitter.com/0uRCrEvZWf

— Gianluca Abate (@Aba_Tweet) 2. marca 2019


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj