Helsinki 29. mája 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR – Michal Svítok)

Hráči fínskeho národného tímu rozbili víťazný pohár, ktorý si tento rok vybojovali na Majstrovstvách sveta v hokeji 2019. Na túto skutočnosť upozornila televízna stanice 360​​°. Fotografie poškodeného pohára tak okamžite zaplavili sociálne siete

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke ruky hokejistov Fínska s trofejou po víazstve nad Kanadou vo finálovom zápase Kanada – Fínsko na 83. majstrovstvách sveta v ¾adovom hokeji v Bratislave 26. mája 2019. FOTO TASR – Michal Svítok

V médiách sa objavili informácie o tom, že hokejová reprezentácia z Fínska, ktorá sa tento rok stala šampiónmi na majstrovstvách sveta v danom športe, zničila víťazný pohár. Chýba mu totiž dno.

Na daných fotografiách je vidieť, že dno pohára bolo doslova vytrhnuté. Na predchádzajúcich fotografiách, napríklad pri odovzdávaní pohára, však dno ešte je.

Na fotografii, na ktorej sú zachytení hokejisti na letisku a na ktorej jeden z hráčov drží pohár nad hlavou, je tak jasne vidieť, že pohár stratil svoju pôvodnú podobu.

K snímke a zničenému pohára sa okamžite začali vyjadrovať užívatelia sociálnych sietí. Niektorí z nich písali, že ide o znamenie, že je to posledný pohár pre Fínov.

Majstrovstvá sveta hokeji 2019

Tohtoročný šampionát sa konal na Slovensku. Skončil v nedeľu, kedy sa v poslednom finálovom zápase, ktorý začal o 20.15 hod, stretli tímy Kanady a Fínska. Teraz už nie je žiadnym tajomstvom, že zlatá medaila tento rok putovala na sever.

Aj keď sa rozhodovalo medzi dvoma nádejnými tímami, nakoniec si prvé miesto vybojovalo Fínsko. To porazilo Kanadu 3:1.

Nutné poznamenať, že sa oba tímy na tohtoročnom turnaji už stretli. A to hneď v úvode majstrovstiev, kedy zo zápasu víťazne vyšli Fíni, opäť s výsledkom 3:1.

Je tak vidieť, že severania tento rok na majstrovstvách naozaj valcovali, a to aj napriek tomu, že v skupine nečakane prehrali s Nemeckom. Inak tento fínsky tím, ktorý sa skladá z celej rady nováčikov, na MS v hokeji predviedol úžasné výkony. Dokonca vo štvrťfinále vyradil aj obhajca titulu zo Švédska (5:4 pp) a hviezdnych Rusov v semifinále (1:0). Bratislava je pre Fínov navyše šťastným miestom, pretože tu v roku 2011 získali titul majstrov sveta.

Kanada bola už od začiatku šampionátu favorizovaným tímom. Kanadskí hokejisti sa o ďalšie zlato snažili už tretí rok. Výkony Kanady na Slovensku by sa dali zhrnúť vzostupnou tendenciou. Vo štvrťfinále so Švajčiarskom sa Kanaďania poriadne zapotili (3:2 pp), ale zato v semifinále to natreli českému tímu (5:1).

Tretie miesto si na majstrovstvách tento rok vyslúžilo Rusko. To v nedeľu popoludní zvíťazilo nad Českom 3:2. O výhre rozhodli samostatné nájazdy. Česi sa tak museli uspokojiť so štvrtým miestom a domov sa vracali opäť bez medaily.

Česi naposledy medailu z MS priviezli v roku 2012. Vtedy slávili bronz na turnaji vo Švédsku a Fínsku. Odvtedy českí hokejisti dvakrát prehrali bitku o tretie miesto v Minsku a Prahe.

Zdroj