Guatemala 28. marca 2019 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:wikimedia)

Z 30 na 18 znížili predstavitelia guatemalských záchranárov počet usmrtených pri dopravnej nehode, keď ťahač s návesom na západe krajiny vrazil v noci na štvrtok do skupiny ľudí, pôvodných obyvateľov Strednej Ameriky.”Celkovo prišlo pri tejto tragédii o život 18 osôb,” uviedol tlačovej agentúre AFP hovorca hasičského zboru Cecilio Chacaj

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Kamión vrazil na neosvetlenej diaľnici do davu ľudí, ktorí sa podľa skorších slov hovorcu zjavne na mieste zhromaždili, keď videli inú dopravnú nehodu s jednou usmrtenou obeťou. Následne do davu narazil kamión, ťahač s návesom. K nehode došlo podľa hovorcu pri meste Nahualá v departmente Sololá na západe Guatemaly.

“Zdá sa, že ťahač s návesom si nevšimol množstvo ľudí na ceste a prešiel po nich,” povedal hovorca.

Na správu už reagoval aj guatemalský prezident Jimmy Morales. Na Twitteri kondoloval pozostalým a uviedol, že jeho vláda bude koordinovať pomoc ich rodinám.

Guatemalský denník Prensa Libre informoval, že medzi obeťami sú ženy aj deti.

6:45 Ťahač s návesom vrazil do davu v Guatemale; usmrtil najmenej 30 ľudí

Prinajmenšom 30 ľudí zabil a mnohých ďalších zranil v noci na štvrtok ťahač s návesom, ktorý vrazil na neosvetlenej diaľnici na západe Guatemaly do davu ľudí. Informovali o tom svetové agentúry AP, AFP i DPA.

Hovorca miestneho hasičského zboru Cecilio Chacaj podľa AP uviedol, že ľudia sa na mieste zjavne zhromaždili, keď videli inú dopravnú nehodu, pri ktorej sa bola zabitá jedna osoba. Následne do nich narazil ťahač s návesom. K nehode podľa jeho slov došlo pri meste Nahualá v departmente Sololá na západe Guatemaly.

“Zdá sa, že ťahač s návesom si nevšimol množstvo ľudí na ceste a prešiel po nich,” povedal hovorca. “Dosiaľ je na mieste prinajmenšom 30 tiel.”

Na správu už reagoval aj guatemalský prezident Jimmy Morales. Na Twitteri kondoloval pozostalým a uviedol, že jeho vláda bude koordinovať pomoc ich rodinám.

Guatemalský denník Prensa Libre informoval, že medzi obeťami sú ženy aj deti.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj