Budapešť 12. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Lajos Soos/MTI via AP)

Maďarsko je stredne veľká krajina s mimoriadne otvorenou ekonomikou, a z hľadiska výkonu jej ekonomiky je dobrou správou, že vzťahy s Čínou, ktorá zohráva dôležitú úlohu vo svetových zmenách, neboli ešte nikdy také dobré, ako sú teraz. Povedal to v piatok v Budapešti maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó po schôdzke so šéfom čínskej diplomacie Wang Im

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke druhý zľava čínsky minister zahraničných vecí Wang I a vpravo maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó počas rokovania v Budapešti

Podľa agentúry MTI Wang zdôraznil, že v časoch neistoty a medzinárodnej nestability Maďarsko stálo vždy na strane Číny. “Maďarsko je spoľahlivým partnerom, preto ho Čína bude aj naďalej podporovať,” dodal čínsky minister.

Maďarsko i Čína pracujú podľa Wanga na úspechu projektu známeho ako Nová hodvábna cesta, na čo najskoršom začatí projektu modernizácie železničnej trate Budapešť-Belehrad, pričom Čína očakáva ďalšie maďarské poľnohospodárske produkty na svojom trhu.

Szijjártó pripomenul, že Maďarsko bolo prvou krajinou Európskej únie (EÚ), ktorá podpísala dvojstrannú dohodu týkajúcu sa projektu Nová hodvábna cesta a dodal, že otvorenie sa Maďarska východu slúži záujmom maďarskej ekonomiky. Čo najužšia a najúčinnejšia spolupráca s Čínou je podľa jeho vyjadrenia aj záujmom Európy.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj