Szijjárt: Európska komisia v tajnosti pracuje na tom, aby migračný pakt OSN bol povinným pre všetky členské krajiny EÚ

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Budapešť 10. marca 2019 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- AP/MTI,Szilard Koszticsak)

Maďarská vláda vyzýva Európsku komisiu, aby prestala s prípravou tajných plánov na to, aby sa Globálny rámec OSN pre bezpečnú, riadenú a legálnu migráciu stal povinným

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó

V relácii verejnoprávnej televízie M1 o tom hovoril v nedeľu maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. Podľa neho existuje dokument, ktorý nasvedčuje, že EK v tajnosti pracuje na tom, aby migračný pakt OSN bol povinným pre všetky členské krajiny Európskej únie – i napriek tomu, že ho deväť členov Únie odmietlo.

V uvedenom 53-bodovom dokumente, z ktorého vo svojom spravodajstve citovala televízia M1, sa popisuje, prečo a v súlade s akými medzinárodnými dohodami môže byť pakt OSN pre členské krajiny EÚ povinný.

Szijjártó tiež Európsku komisiu vyzval, aby zverejnila všetky dokumenty, ktoré sa týchto tajných plánov týkajú. Maďarsko navrhne túto žiadosť prerokovať aj na schôdzke Rady pre zahraničné veci (FAC) 18. marca, dodal šéf diplomacie.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj