Bratislava 27. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)

Slovenská hádzanárska reprezentácia žien v týchto dňoch absolvovala sústredenie v maďarskom Balatonboglári, na ktorom sa pripravovala na jarné pokračovanie II. fázy kvalifikácie o postup na ME žien 2020 v Dánsku a Nórsku. V národnom tíme už pol roka absentuje jedna z najlepších slovenských hráčok súčasnosti Simona Szarková

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Simona Szarková

Dvadsaťsedemročná spojka sa zranila ešte pred júnovým dvojzápasom play-off kvalifikácie MS 2019 proti Švédsku. V prípravnom dueli s Rakúskom si roztrhla predný skrížený väz a mala aj trhlinu na menisku.

„Nebol tam nijaký kontakt so súperkou a ani zlé doskočenie. Išla som len zmeniť smer,“ opísala pre agentúru SITA nešťastný inkriminovaný moment Szarková, ktorá zranenie pripisuje aj extrémnemu preťaženiu. Nový kouč reprezentácie SR Pavol Streicher zatiaľ nemohol využiť služby hráčky maďarského Mosonmagyaróvári KC, ale čas jej očakávaného návratu na hádzanárske palubovky sa blíži.

„Zatiaľ ide všetko podľa plánu, už za týždeň by som sa mala pripojiť k tímu a začať s ním trénovať naplno, ale predtým ešte musím absolvovať kontrolu u lekára,“ prezradila pozitívnu správu Szarková, ktorá si pochvaľuje súčasný zdravotný stav: „Myslím si, že dôležité bolo, že ma operovali ihneď. Z môjho pohľadu aj doktor odviedol veľmi dobrú prácu. Mala som šťastie, že som sa dostala k takému profesionálovi, ako je on. Pravdupovediac, necítim sa ako po takejto operácii a koleno je zatiaľ super.“

Simona Szarková rehabilituje v Maďarsku, kde dostáva komplexnú starostlivosť od rôznych špecialistov. „Musím si zaklopať, rehabilitácia išla a ide zatiaľ perfektne. Veľmi dôležitú rolu zohrávajú aj ľudia, ktorých mám okolo seba. Robia so mnou prakticky štyria tréneri,“ dodala odchovankyňa šurianskej hádzanej, ktorá sa už teší na moment, keď opäť vybehne na palubovku v zápase.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj