Salzburg 30. júla 2019 (HSP/Foto:SITA/AP/DPA-atrick Seeger)

Majiteľka záhradnej krčmy v Salzburgu spozorovala migranta pri pokuse vlámania do už uzavretého lokálu. Po telefonickom oznámení prišla polícia na miesto činu a vlámača, žiadateľa o azyl, zatkla. 20-ročného Sýrčana odviedla na miestnu policajnú stanicu. Na policajnej stanici dostal ale podľa všetkého azylant amok, začal na policajtov pľuvať a divoko okolo seba mlátiť. Zranil tak niekoľko policajných dôstojníkov, medzi nimi aj jednu ženu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Ďalší výsluch neprebehol o nič lepšie. 20-ročný Sýrčan prestal spolupracovať úplne. Na otázky, prečo preliezol cez záhradnú bránu krčmy, neodpovedal a začal sa opäť správať vzdorovito, až ho policajt museli odviezť naspäť do cely. Muž je teraz obvinený z odporu proti násiliu zo strany štátu, vážnym útokom a vlámaniu.

Rozsah útokov na policajných dôstojníkov v Nemecku a Rakúsku sa od začiatku migračnej vlny dramaticky zvýšil. Policajné odbory sú znepokojené, pretože tieto útoky predstavujú pre členov policajného zboru osobitné nebezpečenstvo.

Bavorský minister vnútra Joachim Herrmann nazval „rozsah násilia“ voči polícii vo všetkých možných formách „desivým“. Stále viac policajtov „urážajú, pľujú na nich, vyhrážajú sa im, bijú ich, alebo dokonca sa niekedy dostávajú do života ohrozujúcich situácií,“ hovorí politik CSU.

Andrea Lopatková

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj