Moskva 5. júna 2019 (HSP/Topcor/Rusvesna/Foto:TASR/AP/Syrian Central Military Media)

Zo Sýrie prichádzajú príjemné informácie, ktoré prináša portál topcor. Protiasadovskí a proamerickí teroristi zaútočili v provincii Idlib na sýrske vládne jednotky, sýrske vládne sily sa rozhodli uštedriť teroristom lekciu a ich akcia je dosiaľ korunovaná úspechom

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Krátko po prvých porážkach teroristických bánd v Idlibe a Hamé sa zdvihla vlna hystérie, ktorú rozpútali Biele prilby, západný mainstream a zapojil sa do nej aj americký prezident Donald Trump, ktorý vyzval na Twitteri, aby Rusi a Sýrčania okamžite prestali bombardovať teroristov a zastavili svoju ofenzívu.

Nestalo sa, výzvu amerického prezidenta na Twitteri Rusi a Sýrčania nerešpektovali, hystéria Bielych prilieb Rusov a Sýrčanov nezaujíma.

Portál Al Masdar News uvádza, že po výzve na zastavenie bombardovania v provinciách Idlib, ktoré odzneli v západnom mainstreame sa začali bojové akcie vládnych vojsk aj v Latakii a Hamé. Útočia nielen sýrski Tigri, ale aj členovia 4. tankovej divízie a zaktivizoval sa aj šiítsky Hizballáh, členovia ktorého získali posily a nové zbrane.

V provincii Idlib sa súboje medzi teroristami a vládnymi vojakmi pretavili do úteku teroristov z miest Hamirat, Karata a Hardan. Teroristi si zachraňovali holé životy útekom, ľudia vítajú sýrskych vládnych vojakov, ktorí ich zbavili teroristov.

V provincii Idlib sa časť protiasadovských bánd spolieha na pomoc Turecka, Turci však pri oslobodení Hamirat, Karaty a Hardanu absolútne nereagovali, Turci sa však obávajú, že sa môže opätovne zvýšiť prúd utečencov, ktorí sa budú snažiť infiltrovať turecké územie.

Humanitárna pomoc

Portál rusvesna zverejňuje informácie o ruských vojakoch, ktorí poskytujú humanitárnu pomoc obyvateľom v Es Sugre v južnom Damasku. Túto oblasť dlho držali proamerickí teroristi, časť z týchto teroristov zlikvidovali ešte v roku 2017 Rusi a Sýrčania, časť teroristov nakoniec súhlasila s odsunom do provincie Idlib.

Sýrčania v oblasti sú závislí na dodávkach humanitárnej pomoci, v oblasti je nasadených množstvo ruských a sýrskych vojenských lekárov,  poskytujú lekársku starostlivosť ľuďom, ktorí na vlastnej koži prežili teroristické a sadistické besnenie príslušníkov proamerických bánd. V ruinách mesta sa doteraz nachádzajú zohavené zvyšky tiel Sýrčanov, zavraždených teroristami, veľká časť oblasti je zamínovaná, pretože ešte niekoľko hodín pred odchodom do Idlibu zákerní teroristi rozmiestňovali v oblasti míny.

Sýrski vojaci sú rozhorčení zverstvami, ktorých sa teroristi v Es Sugre v južnom Damasku dopustili. Našťastie sýrska tajná polícia disponuje zoznamom teroristov, ktorí sa zločinov proti ľudskosti dopúšťali. V prípade, ak sa títo teroristi dostanú do rúk sýrskej tajnej polície, čaká ich veľmi nepríjemný osud. Podľa údajov sýrskej a ruskej tajnej služby však už väčšina teroristov, ktorí sa nachádzali v Es Sugre opustila územie Sýrie a nachádza sa medzi imigrantmi v Európe.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj