Sýrske demokratické sily oslobodili ďalšiu časť mesta Hadžin

Bejrút 13. decembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Nader Daoud)

Kurdmi vedené Sýrske demokratické sily (SDF) prenikli hlbšie do mesta Hadžin, ktoré sa spolu s okolitými dedinami snažia oslobodiť od extrémistickej skupiny Islamský štát (IS) už od 10. septembra. Mimovládna organizácia Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) vo štvrtok uviedla, že obrana militantov spadla po tom, ako vojaci dostali pod kontrolu hlavné trhovisko v meste

Ilustračné foto

Organizácia tiež dodala, že SDF už stihli evakuovať z oblastí kontrolovaných IS približne 600 civilistov, medzi nimi sú aj ženy a deti. Jeden z aktivistov potvrdil, že vojakom sa okrem trhoviska podarilo oslobodiť aj hlavnú mešitu v meste.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj