Damask 30. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot-Youtube)

V priebehu bojov večer 28. júla dobyla Sýrska arabská armáda strategické výšky na kopci Tal-Malach na severozápade provincie Hamá. Tiež prešla pod kontrolu Damasku rovnomennú obec Tal-Malach. Navyše sýrska armáda dokázala vyhnať militantov z mesta Džibín

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Sýrska armáda odrazila bojovníkov

Kontrola džihádistov nad strategickou výškou Tal-Malach zrušila spoj medzi dvoma kresťanskými mestami Muhradah a As Suqaylabiyah. Teraz sýrska armáda kontroluje túto kľúčovú cestu a doprava medzi mestami bola obnovená.

Zachytenie Tal-Malachu umožňuje zaistiť bezpečnosť mesta Kafr-Nabudech, ktoré oslobodili sýrski vojaci v priebehu veľkého nástupu, ktorý začal 6. mája.

Podľa hodnotenia vojenských odborníkov, strata strategickej výšky stíhačiek mení rovnováhu síl v tejto oblasti, v prospech Sýrskej arabskej armády a vytvára dobrý základ pre ďalší postup vpred, v smere k mestám Kafr Zayta a Ltamenah, ktoré sú umiestnené na hranici provincií Hamá a Idlib. Odborníci tiež poznamenávajú, že v blízkej budúcnosti sa džihádisti pravdepodobne uchýlia k silným protiúderom, aby získali stratené územia.

Situácia v Sýrii

Sýriu už od roku 2011 trápi občianska vojna a vládne sily bojujú proti mnohým opozičným skupinám, a tiež proti militantným a teroristickým organizáciám.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj