Bratislava 30. januára 2020 (TASR/HSP/Foto:TK KBS-Peter Zimen)

Sviatok Obetovania Pána, ktorý pripadá na nedeľu 2. februára, sa v katolíckej cirkvi slávi ako Deň zasväteného života. Začiatkom februára sa biskupi stretnú s rehoľníkmi pôsobiacimi na území ich diecéz. TASR o tom informovala Konferencia biskupov Slovenska

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský

Bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský sa stretne so zasvätenými osobami v pondelok 3. februára. Stretnutie sa začne svätou omšou o 17.00 h v Katedrále svätého Martina a pokračovať bude spoločným programom v priestoroch Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

V sobotu 1. februára sa zídu rehoľníci a zasvätené osoby z Trnavskej arcidiecézy v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa. Pred svätou omšou, ktorá je naplánovaná na 10.00 h, sa veriaci stretnú pri modlitbe posvätného ruženca. Neskôr je naplánované premietanie dokumentárneho filmu či súkromné rozhovory.

Aj nitriansky biskup Viliam Judák sa v sobotu stretne s rehoľníkmi, ktorí pôsobia na území diecézy. Na programe je svätá omša, prezentácia videodokumentu a prednáška. V sobotu je podujatie naplánované aj v Žilinskej diecéze.

Pri príležitosti Dňa zasväteného života pozval zasvätené osoby na stretnutie aj košický arcibiskup metropolita Bernard Bober. Uskutoční sa v sobotu v Dominikánskom kultúrnom centre Veritas v Košiciach. Naplánovaná je svätá omša, prednáška, ale aj svedectvá rehoľníkov. Spoločné stretnutie zasvätených osôb sa uskutoční v sobotu i Kňazskom seminári biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule.

V Rožnavskej diecéze si tento deň pripomenú vo farskom kostole Krista Kráľa v Lučenci. V Prešovskej archieparchii bude v Bazilike minor v Ľutine v sobotu sláviť prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak svätú liturgiu pri príležitosti fatimskej soboty. Obetovaná bude za zasvätené osoby Prešovskej archieparchie. Bratislavská eparchia oslávi Deň zasväteného života v pondelok 3. februára a v utorok 4. februára v Duchovnom centre sv. Františka Xaverského v Badíne. V rámci dvojdňového kňazského dňa bude prvý deň venovaný stretnutiu s rehoľníkmi.

Viac článkov s náboženskou tématikou nájdete v kategórii Svetonázor.

Pošlite nám svoj príbeh s Bohom.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj