Bratislava 2. decembra 2019 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto:Screenshot video)

Hasiči Čečenskej republiky zverejnili video, na ktorom zamestnanec lezie medzi schody požiarneho schodiska v bojovom vybavení a s dýchacím prístrojom. Video si získalo medzinárodnú popularitu a medzi hasičmi vznikla nová „challenge“ Prístup k záchrane. Na sociálnej sieti na výzvu reagovalo slovenské prezídium Hasičského a záchranného zboru

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Záber z videa

Po zverejnení videa hasičmi Čečenskej republiky svoje schopnosti predviedli aj záchranári z Kazachstanu, Nemecka, Rakúska, Čile a niekoľkých regiónov Ruska.

Zahanbiť sa však nenechali ani prešovskí hasiči. Prešovskí hasiči sa nedajú zahanbiť. To, čo považujú Rusi za novú výzvu, trénujú naši slovenskí hasiči pravidelne. Vďaka zdokonaľovaní schopností a preverovaní zdatností sa dostanú do naozaj malých priestorov,“ informuje prezídium Hasičského a záchranného zboru v komentári pod videom.

K výzve sa pridali aj košickí hasiči z Hasičskej stanice Košice – Teplárenská. Tí povýšili „rebrík challenge“ na artistický kúsok.

„Už obyčajné pozeranie tohto videa môže vyvolať v klaustrofobikoch veľmi nepríjemné pocity,“ komentuje video prezídium Hasičského a záchranného zboru.

„Challenge“ Prístup k záchrane

„Challenge“ Prístup k záchrane bol pôvodne určený pre hasičov Čečenskej republiky a tak rozsiahla popularita bola príjemným prekvapením. Prvé video bolo natočené v meste Argun. Len pre zábavu, sme sa rozhodli vyskúšať, či hasič dokáže preliezť medzi schodmi požiarneho rebríka,“ uviedol Timur Tajsumov, vedúci tlačovej služby ruského ministerstva pre mimoriadne situácie v Čečenskej republike.

Šéf tlačového odboru okrem iného uviedol, že podobná výzva, ktorú podporilo toľko účastníkov, je skvelou príležitosťou na zdieľanie svojich skúseností s kolegami, informuje agentúra Sputnik.

„Počítame s tým, že uvidíme nové metódy záchrany ľudí, ktoré uplatňujú kolegovia z iných regiónov a z iných krajín,“ dodal Tajsumov.

Poznamenal tiež, že v súvislosti s blížiacimi sviatkami bude mať akcia iný charakter a rozsah.

„Teraz pracujeme na tom, aby ten ‘challenge’ získal novoročnú náladu. Môžem povedať, že to bude za účasti dedov mrazov a plánujeme všetkých znovu prekvapiť,“ dodal špecialista.

Zareagujú následne aj slovenskí hasiči?

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj