Švédska prokuratúra prešetruje Swedbank v súvislosti s praním peňazí v Danske Bank

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Štokholm 27. februára 2019 (SITA, AP/HSP/Foto:Pixabay)

Švédska prokuratúra začala prešetrovanie jedného z najväčších peňažných ústavov v krajine, banky Swedbank, v súvislosti s praním špinavých peňazí v dánskej banke Danske Bank

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Hlavný prokurátor švédskeho Úradu pre hospodársku kriminalitu Thomas Langrot uviedol, že vyšetrovanie preskúma, či pätnásti najväčší akcionári Swedbank dostali dôverné informácie, že banka bola spojená so škandálom prania špinavých peňazí predtým, ako to minulý týždeň zverejnila švédska televízia SVT.

Estónsko prikázalo banke Danske Bank zatvoriť svoju miestnu pobočku po tom, ako peňažný ústav priznal prepieranie veľkého množstva peňazí. Po správach o transferoch peňazí, vrátane transferov financií rodinných príslušníkov ruského prezidenta Vladimira Putina, Danske Bank v septembri minulého roka priznala, že cez účty v jej estónskej pobočke v rokoch 2007 až 2015 prešlo zhruba 200 mld. eur.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj