Štokholm 11. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/TT-Johan Nilsson)

Švédska polícia v utorok informovala, že identifikovala muža, ktorého postrelila v meste Malmö po tom, ako ohrozoval okolie. Stále sa však nepodarilo zistiť jeho motív, uviedla agentúra DPA

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Ide o talianskeho občana, ktorého zatkli pre podozrenie z protizákonných hrozieb, konštatoval Andy Roberts z policajného zboru v Malmö.

V pondelok upozornili občania políciu na muža na hlavnej vlakovej stanici, ktorý tvrdil, že má bombu. Podozrivý odmietol spolupracovať s policajtmi a keď sa začal správať “ohrozujúco”, jeden z mužov zákona najmenej dvakrát vystrelil a trafil ho do nôh.

Stanicu evakuovali a pyrotechnici neskôr zneškodnili dve tašky, ktoré tam muž nechal. “V taškách nebolo nič nebezpečné, žiadne výbušniny a žiadne zbrane,” uviedol Roberts.

Polícia avizovala, že do centra tretieho najväčšieho švédskeho mesta vyšle posily.

V noci na utorok došlo medzitým v Malmö k dvom explóziám, pri ktorých nebol nikto zranený. Jednu zaznamenali v prázdnej reštaurácii, ďalšiu vo vchode do obytnej budovy.

Polícia explózie vyšetruje a uviedla, že možno súvisia s vojnou o teritórium medzi miestnymi gangmi.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj